Zavřít reklamu

Včera odpoledne vydal analytik Ming-Chi Kuo do světa další zprávu, týkající se nové vlajkové lodi Applu, ve formě telefonu iPhone 8. Kua asi nemá smysl příliš představovat a ani podotýkat to, že se ve svých predikcích většinou nemýlí. Informace vydaná dnes by však měla udělat radost všem potenciálním zákazníkům, kteří si na iPhone 8 brousí zuby. Kuo totiž přišel s informací, že iPhone 8 dostane pořádnou baterii bez toho, aniž by se kvůli ní musely zvětšovat rozměry telefonu. Nový iPhone 8 tak prý nabídne baterii o kapacitě současného 5,5″ modelu v těle velikosti 4,7″ modelu.

Tato informace má dvě strany, z nichž je jedna pozitivní a druhá jaksi negativní. Aby Apple docílil toho, že do těla telefonu vměstná větší baterii, půjde směrem nového, komplexnějšího a dražšího designu základní desky. Ta by měla být nově vrstvená a tak by se mělo na menší plochu vejít více komponent. Tento způsob výroby je ovšem nákladnější a opět se tak potvrzuje, že finální cena iPhonu 8 bude vyšší, než na co jsme u Applu za iPhony zvyklí.

kgi-iphone-stacked-logic-board

Právě tento úsporný design základní desky telefonu umožní, aby se do šasi vešla větší baterie. Názornou ilustraci si můžete prohlédnout výše. iPhone 8 s OLED displejem tak prý bude mít velmi podobné rozměry jako 4,7″ iPhone, ale uvnitř dostane baterii, která se v kapacitě srovná s tou, která se nachází v 5,5″ Plus modelu. OLED panely jsou pak samy o sobě ještě úspornější než ty, které se nachází v iPhonech nyní. Měli bychom se tedy dočkat výrazného zvýšení životnosti baterie.

Koncept iPhonu 8 s displejem od strany ke straně:

iPhone 8 FB 4

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.