Zavřít reklamu

Podle listu The Wall Street Journal pracuje společnost Facebook na vývoji vlastní videoaplikace. Ta bude určena pro set-top boxy včetně zařízení Apple TV. Plánovaná aplikace pro operační systém tvOS má za cíl přiníst facebooková videa přímo do obývacích pokojů uživatelů a rozšířit tak dosah zmíněné sociální sítě.

Chystané TV aplikace Facebook jsou součástí plánu Marka Zuckerberga na přeměnu Facebooku ve společnost, zaměřenou na videa. Díky aplikaci pro Apple TV dostane sociální síť další reklamní proud. V poslední době se Facebook snaží prosazovat svou funkci živých video vysílání, stejně jako začleňovat sdílení videí jak do sítě Facebook, tak i do sítě Instagram.

Podle Wall Street Journal Facebook rovněž jedná s mediálními společnostmi o zařazení jejich videí delšího formátu. Facebook is also in discussions with media companies to host more of their long-from video content, according to the WSJ. Na obrazovky majitelů zařízení Apple TV by Facebook rád do budoucna přivedl více lákavého videoobsahu, spekuluje se i tom, že se s nabídkou videí hodlá postavit po bok služeb Amazon či Netflix. Sociální média se snaží ukousnout si co největší kus podílu na televizním trhu. Kromě Amazonu a Netflix své aplikace pro Apple TV spustily například společnosti YouTUbe a Twitter. Tyto aplikace jsou  zaměřené především na prémiový video obsah.

Proč je to důležité? Hlavním zdrojem příjmů pro Facebook byly reklamy v klasickém News Feedu. Společnost ale nedávno přiznala, že je čím dál těžší integrovat do feedů uživatelů propagované produkty. Z toho důvodu se Mark Zuckerberg a jeho tým snaží expandovat na jiné platformy. Ať už se jedná o živý videostreaming, vývoj vlastního programu nebo vydání aplikace pro Apple TV, vždy je to součást strategie Facebooku stát se „něčím víc“.

Facebook FB

Zdroj: cio.com

Související články

Dnes nejčtenější

.