Zavřít reklamu

V souvislosti s nadcházejícím iPhonem 8 (ale i s modely 7s a 7s Plus) se velmi často hovoří o jedné novince, které se dočkají uživatelé Applu vůbec poprvé. Jedná se o bezdrátové nabíjení, které si mohou uživatelé konkurenčních platforem užívat již nějaký ten pátek. Apple jej do současné generace úspěšně ignoroval, ovšem s tou nadcházející mají přijít pozitivní změny. Všechny plánované modely bezdrátové nabíjení mít budou. To už je vesměs všem jasné, nyní se spekuluje o způsobu provedení. Ten se má lišit na základě modelů a špičkový iPhone 8 má přijít se zcela revoluční technologií dálkového nabíjení. 

Na této technologii měl podle dřívějších informací pracovat Apple a společnost Energous. Ta své první funkční prototypy představovala letos na CESu. Podle nejnovějších informací to ovšem vypadá, že Apple služby společnosti Energous nevyužije, zato ale aplikuje své vlastní řešení.

S informacemi o této nespolupráci přišel Copperfield Research, podle kterého Apple pracuje na vlastním řešení, a to již od roku 2011, kdy předložil první patent, týkající se tohoto tématu. V současné době Apple vlastní více než tucet patentů, týkajících se indukčního bezdrátového nabíjení. V jednom z nich se hovoří o tom, že nabíjení pomocí radiových vln je neefektivní a nespolehlivé. A právě nabíjení skrze radiové vlny je řešení, které pro svůj systém využívá společnost Energous.

inductivechargingpatent2-800x582

Toto prohlášení by samo o sobě neznamenalo, že Apple se společností Energous nebude spolupracovat – přeci jen je z roku 2011. Spíše to naznačuje, že společnost vidí praktické využití a technologické řešení někde trochu jinde. Místo radiového nabíjení chce Apple využít indukční nabíjení a vzhledem k patentům to vypadá, že jsou s vývojem poměrně daleko. Za pomocí této technologie se může vesměs kterýkoliv vodivý povrch stát nabíjecím místem. Zařízení tak mohou čerpat energii jeden z druhého, což by ve výsledku znamenalo, že MacBook bude schopen nabíjet Apple Watch, iPhone, iPad a další zařízení od Applu.

inductivechargingpatent
iphone-8-wireless-charging-fb

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.