Zavřít reklamu

O tom, že iPhone 8 dostane OLED displej, se mluví již více než rok. Jedná se pravděpodobně o nejzásadnější hadrwarovou změnu za posledních několik let a mnoho lidí si od tohoto přechodu hodně slibuje. Stejně tak se ovšem očekává, že na tuto „OLED vlnu“ nastoupí také další výrobci. Obvykle se to totiž stává. Apple s něčím přijde (a nemusí jít o nic nového a originálního) a ostatní jej začnou slepě kopírovat – viz 3,5mm konektor a Samsung. Kvůli tomuto nebývalému zájmu o OLED panely tak vzrůstá nejistota ohledně jejich celkové dostupnosti. Ostatní výrobci se bojí, že většinu produkce zabere Apple. 

Server DigiTimes přišel s výpovědí zástupce jednoho z dodavatelů OLED panelů který tvrdí, že na základě obrovských objednávek od Applu nastane značný nedostatek těchto displejů. Mnoho dodavatelů nebude mít dostatek komponent pro pokrytí zbytku trhu, zejména pak co se týče samotných panelů, paměťových čipů a optických senzorů. Kromě Applu totiž OLED panely využívá (a plánuje využívat) také trojce čínských gigantů Huawei, Oppo a Vivo. A když si tyto společnosti sečteme dohromady, jedná se o obrovský nápor na dodavatele.

I o klasické LCD panely bude nebývalý zájem. Zejména v segmentu 5″ a větších. Čím dál tím více výrobců se profiluje právě do high-endového segmentu, kterému kralují velké telefony s velkými displeji. A právě tento odklon od menších panelů může velmi snadno způsobit, že větší displeje prostě nebudou.

iPhone 8 curved OLED concept 2

Zdroj: Appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.