Zavřít reklamu

iPhone 6 vs Galaxy S6DisplayMate Technologies prohlásilo, že Samsung Galaxy S7 má “nejlepší display na světě”, který byl kdy testován. Tahle zpráva znamená, že Apple by měl během dvou až tří let, přejít na OLED displeje u iPhonu.

Testy ukázaly, že u S7 se dostalo k výraznému zlepšení displeje, než tomu bylo u předešlého modelu S6. Jas displeje se zvedl od 29 %, zlepšila se viditelnost na světle a spotřeba energie se zefektivnila.

Displej Galaxy S7 nyní dosahuje nebo dokonce překračuje větší Galaxy Note 5 z hlediska jasu, barev a detailech při používání na světle. Výsledky jsou působivé vzhledem k tomu, že Galaxy S7 disponuje o 20 % menším displejem než Galaxy Note 5.

Vylepšení jsou přímo vázány na pokroky Samsungu v oblasti OLED displejů, které mají řadu významných výhod oproti LCD panelům. Jsou tenčí, lehčí, mají rychlejší dobu odezvy, lepší pozorovací úhly a mohou nabídnout always-on mód. Celkově lze říci, že OLED technologie je konkurenceschopná LCD technologii. DisplayMate poznamenal, že LCD zůstanou energeticky úspornější při zobrazování bílého obsahu, jako text na bílém pozadí.

iPhony disponovaly různými LCD technologiemi od prvního modelu z roku 2007, ale četné zprávy tvrdí, že první iPhone s OLED displejem se objeví v roce 2018, tedy u iPhonu 8. Do té doby se zobrazovací technologie posunou ještě více kupředu, což přijde Applu vhod, jelikož nasadí OLED technologii v době, kdy už bude přinášet jen samé výhody.

Galaxy S7 iPhone 6s OLED

*Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.