Vývojáři her tvrdí, že někteří zákazníci zneužívají postoj Applu k vracení peněz za aplikace. Apple jim ale podle jejich vlastních slov odmítl pomoci, museli se tedy uchýlit k podniknutí vlastních kroků na svou ochranu. Jednalo se o to, že zákazníci opakovaně stahovali placené hry a podnikali nákupy v aplikacích, poté však po Applu požadovali vrácení peněz. K tomu obvykle dochází automaticky – zákazníci však pokračovali ve využívání obsahu. Problém s podvodníky, zneužívajícími reklamace aplikací z App Storu, musí vývojáři řešit sami.
Mohlo by vás zajímat

Zákazníci Applu údajně zneužívají systému vrácení peněz za stahování aplikací a nákupy v aplikacích. Tvrdí to minimálně čtyři vývojářské firmy z Jižní Koreje. Uživatelé podle nich stahují aplikace, provádějí nákupy v aplikacích, a následně své nákupy reklamují s žádostní o vrácení peněz. Zakoupený reklamovaný obsah však nadále využívají. Apple údajně odmítl vývojářům pomoci. Vývojáři se snaží blokovat zneužívajícím přístup k obsahu, je to ale téměř nemožné, protože Apple odmítá poskytovat identitu uživatelů, kterým byly vráceny peníze.
Mohlo by vás zajímat

Plnou kontrolu nad vracením peněz za mobilní obsah, mezi který patří také hry, má právě Apple – a je to Apple, kdo určuje, zda budou uživatelům vráceny peníze. Vývojáři se na procesu vrácení peněz nemohou žádným způsobem podílet a Apple jim odmítá poskytovat údaje o tom, kdo požádal o vrácení peněz a komu bylo vyhověno. Jedná tak údajně v zájmu ochrany práv zákazníka. Z tohoto důvodu nezbývá vývojářům nic jiného, než „ručně“ sledovat uživatelskou aktivitu a sledovat, zda i po reklamaci a vrácení peněz nadále pokračují ve využívání obsahu. Našly se i společnosti, nabízející tyto sledovací služby za určitý poplatek.
Mohlo by vás zajímat

Tři ze čtyř výše jmenovaných společností – Flint, Nexon a Longtu Korea – uvedly, že jsou nuceny provádět svou vlastní kontrolu, aby mohly blokovat nepoctivé uživatele, kteří využívají hry a placený obsah i po vrácení peněz. Google rovněž nabízí uživatelům vrácení peněz, reklamace však musí být podána do dvou hodin od objednání. Pravděpodobnost, že by Apple svůj způsob spravování reklamací změnil, je hodně malá – je více než jasné, že stávající politika zákazníkům hodně vyhovuje.

Zdroj: 9to5Mac.com