Zavřít reklamu

in-appMnoho vývojářských studií vydá aplikaci v App Store zdarma a poté vydělává pouze na tzv. In-App nákupech, což jsou různá vylepšení ve hře, odstranění reklam z aplikace a další, za reálné peníze. V aplikaci či hře si stačí vybrat co si chcete koupit a peníze se vám strhnou z bankovního účtu. Nemilé překvapení čekalo i na rodiče sedmiletého chlapce, který utratil téměř 6000 dolarů (150 000 Kč) ve hře Jurassic World. Z těchto 6000 dolarů, utratil chlapec neuvěřitelných 2200 dolarů, během jedné hodiny.

Sedmileté dítě utrácelo peníze za vylepšování dinosaurů ve hře na iPadu. 32-letý otec netušil co se stalo, dokud nezavolal do banky kvůli problémům s kreditní kartou. Jeho syn mu tvrdil, že si nebyl vědom toho, že by utrácel skutečné peníze. Otec si myslí, že Apple by měl zavést nějaká opatření, jak tomuto zabránit. Vypadá to na závadu systému, není totiž možné za jeden den utratit ve hře takovou částku. Apple souhlasí s vrácením peněz zpět jeho majiteli, toho však naštvalo to, že musí 10 dní počkat na vrácení částky. „4000 liber je pro Apple pouze kapka v moři a tak by finance mohl vrátit ihned“, postěžoval si otec.

Není to první případ, který Apple musí řešit, něco podobného se stalo již několikrát. Apple radí, aby si rodiče nastavili rodičovskou kontrolu uvnitř App Storu. Také u aplikací v App Store změnil text tlačítka pro stahování z „free“(zdarma) na „get“(získat).

jurassic_world
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější