Zavřít reklamu

App Store iPhone iconVěřím, že téměř každý z vás už někdy neodolal koupil si v App Storu pro iPhone, iPad nebo Mac nějakou aplikaci či hru. Vzápětí jste ale možná zjistili, že vám aplikace nepřináší to, co jste od ní čekali a tak byste nejraději aplikaci vrátili a dostali své peníze zpět. Dobrou zprávou je, že to od začátku tohoto roku jde, jen to má jisté podmínky a nabídky na vrácení aplikace je ukryta a ne každý jí ihned najde.

V první řadě je důležité si uvědomit, že aplikaci musíte vrátit do 14 dnů od jejího nákupu. V opačném případě vám totiž peníze tak snadno vráceny nebudou, jedině v případě, že by se v aplikaci nacházela nějaká chyba, která by znemožňovala její plnohodnotné používání a vám by tak byla v podstatě k ničemu.

Druhý bod, který musíte dodržet je ten, že nemůžete během krátkého období vracet jednu aplikaci za druhou. Apple si to totiž moc dobře hlídá a pokud vrátíte aplikaci, tak vás při dalším nákupu bude upozorňovat, že už ji vrátit do 14 dnů nemůžete. Pokud ale nakoupíte víc aplikací v jeden den a až poté je postupně všechny vracíte, tak vám to chvíli procházet bude, dokud vám to Apple opět po chvíli na nějakou dobu nezakáže.

Potvrzeni

A jak tedy postupovat, když chcete vrátit nějakou aplikaci nebo hru do 14 dnů? Stačí se jen držet jednoduchého návodu níže.

Jak si nechat vrátit peníze za koupené aplikace z App Store

  1. Jděte na stránku http://reportaproblem.apple.com/
  2. Zde se přihlaste se svým Apple ID, ze kterého byl nákup uskutečněn
  3. Vyhledejte aplikaci neb hru, kterou chcete vrátit a klikněte u ní na tlačítko Nahlásit problém
  4. Z nabídky vyberte položku Chci tento nákup zrušit
  5. Klikněte na Zrušit nákup
  6. Během chvilky vám přijde e-mail s potvrzením, že vám budou vráceny peníze do pár dnů

Podobně jde vrátit nákup i přes iTunes nebo přes e-mail, kde také zvolíte Nahlásit problém, ale vzápětí jste vždy přesměrováni na výše uvedenou stránku. Právě proto je nejrychlejší jí rovnou navštívit. Na iPhonu nebo iPadu se v aplikaci App Store bohužel nenachází žádná možnost, jak nákup vrátit, a tak musíte opět navštívit výše uvedenou stránku.

Navíc, dobrou zprávou pro všechny je, že pokud takto vrátíte aplikaci, tak vám sice budou vráceny peníze, ale aplikace, film, hra, kniha nebo cokoli vám v iPhonu, Macu a dalších Apple produktech zůstane. Samozřejmě aplikaci nebudete moct aktualizovat a pokud Mac nebo iPhone přeinstalujete, tak už si ji znova nestáhnete. Stejně tak, pokud si například koupíte nový iPhone.

Jak si nechat vrátit peníze za koupené aplikace z App Store

Související články

Dnes nejčtenější