Zavřít reklamu

Project Titan se dostal do stavu, ve kterém ho Apple pravděpodobně vidět nechtěl. Původně se jednalo o projekt vlastního elektromobilu, kterým by Apple konkuroval například společnosti Tesla Motors. Nejdříve vše vypadalo poměrně nadějně, na základě těch omezených informací, které se dostávaly na povrch. Podle nich se Applu podařilo ukořistit opravdu špičkové lidi z oboru (leckdy i přímou konkurenci) a celý projekt měl velice dobře našlápnuto. V období léta pak přišel zlom, který vše změnil. Obměnilo se vedení celého projektu, následovala obrovská restrukturalizace a jak to tak nyní vypadá, myšlenky na elektromobil jsou fuč. Project Titan však údajně pokračuje dál..

Psali jsme o tom už několikrát. Výměna vedení, restrukturalizace a změna soustředění. Místo elektromobilu zastoupily autonomní technologie. Nyní se objevily další informace, který tento přechod potvrzují. S „novými“ informacemi přišla agentura Bloomberg. Podle jejich zdrojů totiž Apple dočasně kompletně přehodnotil strategii a v současné době se bude soustředit pouze na vývoj autonomní řídicí platformy pro vozidla. Mělo by se však jednat pouze o dočasnou změnu ve strategii. Ovšem kdo ví..

Díky tomuto kroku údajně přišlo o práci několik stovek lidí, kteří se na Titanu podíleli. Ti co zůstali, nyní pracují na onom autonomním řízení. Podle zdroje Bloombergu vznikl interní deadline v roce 2017, do kterého má společnost zhodnotit, zda-li celé snažení stojí za to, a zda-li se ubírají tím správným směrem. V následujícím roce tedy uvidíme, jestli se tato strategie Applu vyplatila, nebo jestli se bude jednat jen o další slepou vývojovou větev.

apple-car-concept
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější