Zavřít reklamu

bob_mansfield icon
Jméno Bob Mansfield asi mnoho lidem příliš neřekne, ale jedná se o opravdu důležitou osobu, která stála u většiny velkých hitů Applu v novém tisíciletí. Do Applu Mansfield nastoupil v roce 1999 jako vedoucí pro hardwarové záležitosti. Vypracoval se až na pozici Senior Vice President of Hardware Engineering a stál tak v čele všech velkých projektů Applu, ať už se jednalo o iPody, iPhony, iPady a Apple Watch. V roce 2012 z aktivní funkce odešel a zůstal pouze jako poradce. Dnes se do společnosti opět vrací a to jako vedoucí pro Project Titan.

Bob Mansfeld má za sebou opravdu úspěšnou kariéru v Applu. Za Jobsovy éry patřil mezi nejvlivnější a nejdůležitější mozky ve společnosti a jeho úspěchy to jen potvrzují. Pracoval v podstatě na jakémkoliv hardwaru, který Apple od roku 1999 využíval. Největší měrou se podílel na vývoji MacBooku Air, iMacu a iPadu. Ke konci své kariéry se přesunul na pozici „experta-poradce“, kdy ještě výrazně ovlivňoval projekt Apple Watch. Po jeho dokončení však odešel do důchodu, který si užíval až do poslední doby.

Než z Applu zavolali s tím, že by pro něj měli zajímavou nabídku. Cupertinská společnost samozřejmě nic oficiálně neprozradí, ale dle listu The Wall Street Journal se mnoho zaměstnanců hlásí a zodpovídá právě Mansfieldovi. Ten by měl figurovat jako vedoucí celého projektu, tudíž se jedná o další extrémně důležitý a ambiciózní produkt Applu, na kterém se podílí tou nejvyšší měrou. Uvidíme tedy, jak se mu bude v této pozici dařit. Je to jen několik dní, co jsme vás informovali o tom, že se vydání Apple Car posouvá z roku 2020 na rok 2021, zda-li to znamená nějaké problémy ve vývoji však nikdo neví. Společnost odmítla cokoliv týkající se „projektu Titan“ komentovat.

Bob Mansfield apple

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.