Výrobce procesorů pro Apple má rekordní příjmy, iPhone 7 se prodává velice dobře

Už dlouhou dobu před tím, než iPhone 7 oficiálně spatřil světlo světa se spekulovalo o tom, jak moc dobře (nebo špatně) se bude prodávat. Půl roku před odhalením nás doprovázely prognózy, že o nový model nebude příliš zájem, jelikož nepřinese nic nového a lákavého. Samotný Apple oficiální čísla zatím nevydal, na to si musíme počkat 14 dní, než proběhne konferenční hovor, na kterém Tim Cook předvede ekonomické výsledky společnosti. Nyní se ovšem objevily informace o tom, že velice slušně vydělává TSMC, což je společnost, která pro Apple vyrábí procesory A10. Z toho jde odvodit spoustu věcí…

Společnost TSMC odhalila své ekonomické výsledky za období červenec-září a čistý zisk jí meziročně vzrostl o více než 28% na 3, miliardy dolarů. Mnoho analytiků věří tomu, že hlavní příčinou tohoto nárůstu je právě Apple, který si zde nechává vyrábět procesory A10 pro nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Další indicií potvrzující tuto hypotézu může být prohlášení, že TSMC dále očekává růst ve výši 11 až 12% s tím, jak bude „vzrůstat poptávka po high-endových smartphonech“.

Podle jistých analytiků může objednávka Applu až za 15% celkového výnosu TSMC. Podle těchto dat pak odhadují, že v druhé polovině letošního roku Apple prodá zhruba 82 milionů iPhonů 7, což je více, než u předchozích modelů. Zprávy o rekordních prodejích iPhonu 7 se objevují z více stran. Zda-li tomu tak opravdu je, se dozvíme již za pár dní.

iphone-7-packaging-fb

Zdroj: 9to5mac

Leitz
Vstoupit do diskuze (4)

Diskuze

  Tvl… to by me zajímalo, kde a jak se prodává, když v ČR a především v D storu, který byl v prvni vlně prodejů je čekací doba stále stejná 3-4 týdny. Od Applu je to trochu fail.

  Reagovat

  Souhlas, taky by mě zajímalo kde se prodává, protože u nás určitě ne, když není nikde skladem. Teda trochu to doladím iP7 se dá sehnat relativně bez větších problémů, ale pokud se budeme bavit o Plusku… tak možná můžeme čekat rovnou na další generaci. A předpokládám, že se dostupnost nezlepší po tom co se stáhne Note 7 a lidi budou hledat náhradu. Jedinou prestižní a náhradou pro majitele high-end modelů od Samsungu je iPhone 7 Plus.

  Reagovat

  TSMC vyrábí snad i Snapdragon 820 pro Qualcomm, z toho plyne podstatná část zisků.

  Myslet si, že někdo, kdo měl Note7 by jako náhradu zvolil iPhone 7 Plus je mimo realitu.

  Uživatelé Note7 si ho vybírají především z důvodu S PEN (pro mě je to zase důvod proč se Note od Samsungu vyhnout)…

  Z toho jak sleduji diskuze na fórech Samsungu, tak čeští uživatelé Note7 si ho většinou nechávají (verze s Exynosem moc nevybuchují, převážná část z těch 55 kusů, které výbuchlo byly se Snapdragonem) je možné, že Snap víc hřeje a překročí mezní teploty toho, co je konstrukčně chybně navržená baterie schopna snést.
  Ti, kteří přechází, logicky přechází na S7 Edge, což je jediná možná alternativa (lze nahrát Note7 ROM a využívat SPEN) nicméně i bez SPEN, který bych osobně nechtěl je S7 Edge jediná možná alternativa, chybí ji jen skener duhovky a má nepatrně menší úhlopříčku a vyšší kapacitu baterie, jinak jsou to shodné telefony.

  iPhone 7 Plus postrádá všechny důležité funkce Note7 nebo S7 Edge, žádný iPhone nemá Qi nabíjení, neumí OTG, neumí fast charging, neumí NFC, absence AptX…. hlavně nemá Android. Někdo kdo je zvyklý na výhody Androidu se nikdy nebude chtít vracet k iOS. Zkus si představit, že si zvykneš na bezdrátový nabíjení, máš doma nabíječku, v kanceláři nabíječku…sluchátka s AptX, těžko se budeš chtít vrátit ke staršímu a pomalejšímu nabíjení nebo zařízení, který nepodporuje aktuálně nejlepší bezdrátový kodek hned po LDAP.

  iPhone 7 Plus není špatný iPhone, i když Skové modely dávají vždycky víc smysl, takže asi lepší počkat na příští rok s čím Cook přijde, aby zachránil globálně strmým tempem klesající podíl iOS devices.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz