Zavřít reklamu

Nový systém macOS Sierra pro počítače Mac přináší spoustu novinek a jednou z nich je i podpora Picture-in-Picture u videí, tedy funkce, kterou můžeme znát už z i OS 9 a která nám umožňuje si zmenšit video jen do malého okna umístěného v jenom z rohů obrazovky, když si prohlížíme ještě něco jiného. Novou funkci začalo okamžitě od první beta verze systému podporovat Vimeo, což se sice hodí, ale přeci jen drtivá většina uživatelů používá denně hlavně YouTube.

Jenže YouTube ani do dnešního dne žádné tlačítko pro Picture-in-Picture do svého přehrávače nepřidal, a tak to vypadá, že funkci na nejpopulárnější síti s videi nebudeme moct využít. Naštěstí to není tak úplně pravda, protože YouTube funkci Picture-in-Picture podporuje, jen její aktivování je trochu skryté. Pojďme si tedy ukázat, jak tuto skrytou funkci objevit.

Abyste mohli Picture-in-Picture na YouTube aktivovat, stačí si pustit nějaké video, najet do videa myší, kliknout pravým tlačítkem, přičemž se vám objeví tmavá nabídka přímo od YouTube. Tu však nechceme, a tak najedeme myší mimo nabídku, ale pořád musíme mít kurzor ve videu a klikneme na pravé tlačítko ještě jednou. Zobrazí se nám další menu, které už je přímo systémové a zde by měla být už položka Spustit obraz v obrazu, jak můžete vidět na snímcích níže. Na tu jen stačí kliknout a video se přepne do režimu Picture-in-Picture.

Video v Picture-in-Picture můžete používat jak ve fullscreen režimu, tak i normálně na ploše. Přesouvat jej můžete do jednotlivých rohů obrazovky a dokonce jej lze i v rámci možností zmenšovat a zvětšovat dle libosti. Nejmenší a největší možné video v Picture-in-Picture můžete vidět v galerii výše.

picture-in-picture-youtube-macos-sierra-3

Dnes nejčtenější

.