Zavřít reklamu

icon iphone-6-w-115x115iPhony 6 a 6 Plus oslaví za nedlouho již druhé výročí, a k tomuto jubileu se na webu objevila nová aféra. Všichni si zcela jistě pamatujete na aféru „bendgate„, která odstartovala poté, co se lidem začaly ohýbat jejich iPhony v kapse u kalhot. Logiku toho, že si někdo strčí svůj 800 dolarový telefon do zadní kapsy kalhot a následně si na něj  sedne, nechám na posouzení vám, nová kauza by s tím však měla také částečně souviset. Jedná se o hardwarovou chybu, která způsobuje nefunkčnost displeje a artefakty na jeho horní straně. 

Většina zpráv pochází z USA a sám jsem zvědavý, zda-li se v komentářích objeví někdo, kdo s tímto problémem má nějakou osobní zkušenost. Příznaky problému se projevují tím, že přestává fungovat displej, resp. nereaguje (nebo hůře reaguje) na dotykové povely. Druhým příznakem je pak objevování grafických artefaktů na horní straně displeje.

Na videu níže si můžete prohlédnout video z produkce iFixit, kde celý problém důkladně popisují. Nazvali ho „Touch Disease“ a jeho oprava je téměř nemožná.

Uživatelé v USA mají trochu problém, jelikož se tato závada začíná projevovat až po roce používání telefonu. A vzhledem k roční záruce telefonů na ně Apple s reklamacemi z vysoka kašle. Jediná možná oprava je tak v servisech, které si ovšem na takovýto zásah často netroufají. Chyba je totiž ve dvou integrovaných čipech, které jsou napevno napájené na základní desce telefonu. Jsou citlivé na pohyb a jemné tlaky v ohybu a časem se mohou spoje porušit. Dle odborníků za to částečně může nedokonalé pájení těchto komponent.

V Americe opravny uvádějí, že se s tímto problémem setkávají opravdu velice často. Za týden se objeví klidně i 100 poškozených telefonů. Apple na tento problém nijak nereaguje a v podstatě ho popírá. I přes to, že se na oficiálních fórech objevily už desítky příspěvků.

Pokud tedy podobné příznaky máte na svém iPhonu také, doporučuji telefon okamžitě reklamovat (pokud je ještě v záruce). U nových iPhonů 6s a 6s Plus tento problém není, jelikož Apple posílil rám telefonu a nedochází tak k mírným ohybům a flexím.

iphone-6-plus-screen-flickering

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.