Zavřít reklamu

iOS 9.3 logo iconVydáním iOS 9.3.4 Apple opravil chybu, která byla použita k provedení jailbreaku pro iOS 9.2 – iOS 9.3.3. Nyní známý Italský hacker Luca Todesco, který je také známý jako qwertyoruiop, zveřejnil na Twitteru fotografii, na které se zdá být iPhone s jailbreakem běžícím na iOS 9.3.4.

Tweet s textem „tady na defconu“ je doprovázen obrázkem jailbrokenutého iPhonu se systémem iOS 9.3.4 a nainstalovanou Cydií. Není to poprvé, co se hacker chlubil potenciálním jailbreakem. Již v červnu předvedl způsob jailbreaku pro iOS 9.3.2, který se podobal způsobu provedení JailbreakMe přes Safari, jež však nehodlal uvolnit pro veřejnost. Stejně jako v červnu se ani nyní od Luca Todesci nepočítá se zveřejněním jakéhokoliv jailbreaku pro iOS 9.3.4.

CpHa4kYVIAAYdpi
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Nicméně Apple stále podepisuje verzi iOS 9.3.3, takže pokud jste omylem aktualizovali na iOS 9.3.4, stále máte šanci downgrade zpět na iOS 9.3.3 a provedení jailbreaku od týmu Pangu. To bude možné provést tak dlouho, jak bude Apple podepisovat starší verzi s fungujícím jailbreakem.

Zatímco iOS 9.3.4 opravuje zranitelnosti systému použité týmem Pangu pro vytvoření jailbreaku na iOS 9.2 – iOS 9.3.3, stále zde mohou být jiné exploity, které by mohly být použity v budoucnu pro vytvoření dalšího jailbreaku, což jasně dokazuje i jailbreak Luca Todesci, který funguje i když Apple v nové verzi iOS opravil starší chybu.

pangu-jailbreak-ios-9
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: iPhoneHacks

Související články

Dnes nejčtenější