Zavřít reklamu

iphone-ipad iconPřed více než týdnem vydal Apple významnou aktualizaci svého mobilního operační systému s označením iOS 9.3. Jak jste si ale všichni jistě všimli, kromě užitečných novinek přišlo s novou verzí také spousta chyb. Některým dokonce nešla ani instalace nového systému dokončit, jiní mají problémy s odkazy ze Safari, Chromu a dalších aplikací a dalším se zase rychleji vybíjí zařízení. Je samozřejmě také spousta uživatelů, který žádný problém s iOS 9.3 nemají, ale pro ty ostatní, kterým už nový systém leze krkem a raději si počkají na jeho opravný update, tu mám návod, jak se vrátit zpět na iOS 9.2.1. Jen si s downgradem pospěšte, už hodně brzy se může stát, že Apple přestane iOS 9.2.1 podepisovat a už nebude cesty zpět.

Ještě, než začnete cokoli dělat, zazálohujte si všechny kontakty, kalendář, připomínky a další na iCloud. Vytvořit si můžete samozřejmě i zálohu přes iTunes, a to dokonce i šifrovanou.

1. Z této stránky si stáhněte iOS 9.2.1 pro své zařízení
2. Mezitím připojte telefon pomocí USB kabelu k PC nebo Macu
3. Jakmile se iOS 9.2.1 stáhne, tak otevřete iTunes, klikněte nahoře na zařízení, podržte ALT (na Windows SHIFT) a při držení klikněte na Obnovit iPhone…
4. Vyhledejte stažený soubor s iOS 9.2.1, označte ho a dejte Vybrat
5. Proklikejte se instrukcemi na obrazovce a poté již začne instalace samotného systému

Po dokončení instalace si už nastavíte své iOS zařízení jako by bylo nové a musíte se přihlásit ke svému iCloud účtu, ke kterému bylo zařízení přihlášené i předtím. Po přihlášení si už navolíte další možnosti a všechny kontakty, kalendáře a podobně by se vám měly obnovit zpět do zařízení s iOS 9.2.1

Pokud chcete mít opravdovou jistotu, můžete provést tzv. čistou instalaci systému, která se provádí jedním ze dvou níže uvedených způsobů. Je sice o něco složitější, ale máte větší jistotu, že vše bude fungovat tak, jak má.

From-iOS-9
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Recovery režim

1. Spusťte na svém PC nebo Macu iTunes
2. Zastrčte kabel od iPhonu nebo iPadu do USB v počítači, ale zařízení ke kabelu ještě nepřipojujte
3. Vypněte své iOS zařízení
4. Stiskněte Home tlačítko a během držení připojte kabel k zařízení
5. Stále držte Home tlačítko, dokud se na iPhonu neobjeví logo iTunes společně s obrázkem kabelu
6. V iTunes se vám objeví následující okno

Snímek obrazovky 2015-07-26 v 14
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Podržte CMD (na Windows SHIFT) a klikněte na Obnovit iPhone… Vyberte staženou verzi pro vaše iOS zařízení a 2x na ní poklikejte nebo klikněte dole na Vybrat. Instalace opět automaticky začne. Poté už zařízení nastavíte podle svého.

DFU režim
DFU (Direct Firmware Upgrade) je režim při kterém se na vaší obrazovce neobjeví žádné logo. Pomocí DFU obnovíte iPhone do čistého stavu a podle mého názoru se jedná o nejčistší instalaci iOS, kterou můžete provést. DFU se dříve používalo zejména při odstraňování chyb spojených s nefunkční GPS. Nyní může odstranit některé problémy například s rychlým vybíjením baterie nebo podobně. V počátcích iOS (iPhone OS) se DFU režim používal také k přechodu na starší verzi systému nebo k nainstalování upravené verze. Nicméně to Apple po chvíli zatrhnul a vracet se zpět už takto jednoduše nejde.

1. Připojte své iOS zařízení k počítači
2. Spusťte na svém PC nebo Macu iTunes
2. Vypněte iOS zařízení
3. Podržte 3s tlačítko pro vypnutí/zapnutí zařízení
4. Do toho (po 3s) zmáčkněte Home tlačítko a obě držte 10s
5. Uvolněte Power tlačítko a dále držte Home tlačítko přibližně dalších 10s
6. Po chvíli se zařízení přepne do DFU režimu a na Macu začne iTunes skákat. Objeví se následující hláška.

Snímek obrazovky 2015-07-26 v 13
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Podržte ALT (na Windows SHIFT) a klikněte na Obnovit iPhone… Vyberte staženou verzi pro vaše iOS zařízení a 2x na ní poklikejte nebo klikněte dole na Vybrat. Jakmile se iOS začne se instalovat, tak se na iPhonu objeví logo Applu a ukáže se indikátor procesu zpracování. V iTunes pak můžete vidět, co se přesně v danou chvíli děje.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější