Zavřít reklamu

iPhone 7
Je to zhruba měsíc od doby, co se začaly objevovat první detailnější informace o jedné z dalších novinek, které nás čekají u letošní novinky iPhone 7 (nebo jak se vlastně bude telefon ve finále jmenovat). Jedná se o přepracovaný Home Button, který by měl nabídnout hned několik (pro iPhone) nových a zajímavých funkcí. Stará koncepce klasického tlačítkového Home Buttonu není už zcela aktuální, jelikož chce Apple docílit podstatně větší vodotěsnosti zařízení, než kdy dřív. Proto bylo nutné Home Button předělat a když už byli designéři u toho, hodili mu do vínku několik novinek.

Zvěsti o novém řešení Home Buttonu přicházejí hned z několika na sobě nezávislých zdrojů a v podstatě potvrzují to, o čem už se spekuluje delší dobu. V první řadě se jedná o to, že nový Home Button nenabídne klasickou tlačítkovou odezvu jako doposud, ale bude využívat stejné technologie, která stojí za „klikáním“ Track Padu na Retina MacBooku. Odstraněním fyzického pohybu tlačítka by tak mohlo dojít k výraznému zesílení odolnosti zařízení proti vodě. Vibrační odezva však není vše, co na nás údajně Apple chystá.

Nově má také disponovat senzory pro Force Touch a samozřejmě pak vylepšeným Touch ID. Technologii Force Touch můžeme znát právě z trackpadů současných Retina MacBooků a také posledních iPhonů, které ho využívají skrze svůj displej. Možností využití je opravdu obrovské množství a pokud Apple skutečně půjde tímto směrem, můžeme se těšit na další zajímavé rozšíření ovládacích funkcí telefonu. Zda-li to tak skutečně bude, se dozvíme již za několik týdnu, během zářijové konference Keynote.

iPhone 7 Space Black 7
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Appleinsider

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější