Zavřít reklamu

Pokémon GO icon 3Ačkoli se hra Pokémon GO zdá na první pohled poměrně dost jednoduchá, protože vlastně neděláte nic jiného, než že jen házíte pokébaly na pokémony a chodíte, tak tomu tak ve skutečnosti není. Drtivá většina hráčů totiž přesně neví, co jak vlastně funguje a nezbývá nic jiného než zkoušet, obejevovat a radit se s ostatními, což je vlastně na Pokémon GO snad úplně to nejlepší. My vám nyní prozradíme hned několik skrytých triků a dáme vám několik tipů, které se vám při hraní budou rozhodně hodit. Tak pojďme na to.

1) Zapomeňte na AR mód
AR (augmented reality) mód je na jednu stranu zajímavý, ale na stranu druhou zcela zbytečný. Naopak, pokud jej používáte, tak si jen zbytečně vybíjíte baterii svého telefonu. Navíc v AR módu je těžší Pokémona chytit, takže jej raději mějte vypnutý

2) Točte Pokébalem
Když chytáte nějakého Pokémona, tak roztočte Pokébal a až poté jej hoďte (lehce do strany podle toho, jakým směrem točíte). Když Pokémona roztočeným Pokébalem chytíte, tak dostanete 10XP navíc.

IMG_0537

3) Battery Saver
Někteří možná ani neví, že hra Pokémon GO nabízí funkci zvanou Battery Saver. Ta, jak už název napovídá, samozřejmě šetří baterii telefonu, ale přináší i jinou výhodu. Funkce najdete v Nastavení, kam se dostane, když kliknete dole na Pokébal a poté vpravo nahoře na Settings. A jak vlastně funguje? Když máte funkci aktivovanou, držíte telefonu v ruce, kterou máte podél těla a telefon je tak v horizontální poloze, tak ztmavne displej. Díky tomu tak můžete dát i telefon do kapsy a nestane se vám, že byste na displeji na něco omylem ťukli. I když je Battery Saver aktivovaný, tak dostanete upozornění na nové Pokémony, Pokéstopy i se vám budou počítat nachozené kilometry

4) Držte prst na Pokébalu a hoďte ve správnou chvíli
Než Pokébal hodíte, podržte na něm prst. Ukáže se vám na Pokémonovi oranžový, červený nebo zelený kruh, který se zmenšuje, což asi všichni znáte. Barva znamená, jak těžké je Pokémona chytit. Červený je nejtěžší a měli byste použít lepší Pokébal. Co už ale většina neví je, jak zmíněný kruh funguje. Když se totiž poté do kruhu Pokébalem trefíte a Pokémona chytíte, dostanete až 100 XP navíc. Pochopitelně čím menší kruh, tím více XP dostanete, tedy pokud se trefíte. Počet bonusových XP je následující:

Nice: 10 XP
Great: 50 XP
Excellent: 100 XP

IMG_0538

5) Jak chytit hned na začátku Pikachu
Hned jak hru zapnete, tak se vám na začátku objeví 3 Pokémoni, ze kterých si máte jednoho vybrat. Konkrétně jde o Charmandera, Squirtla a Bulbasaura. Stačí je však ignorovat a jít dál. Tohle zopakujete celkem třikrát a až se objeví počtvrté, tak se s nimi ukáže i Pikachu, kterého můžete chytit.

6) Přímá evoluce Eevee
Pokémon Eevee se náhodně proměňuje v jednoho ze tří Pokémonů, a to v Jolteona, Vaporeon, Flareon. Pokud ale nechcete, aby byla evoluce náhodná a chcete si zvolit, stačí Eevee před evolucí přejmenovat a on se promění přesně v to, co chcete. Jména pro jednotlivé Pokémony jsou následující:

Sparky => Jolteon
Rainer => Vaporeon
Pyro => Flareon

7) Lovte i v noci
Jo zní to šíleně, ale je to tak. Abyste měli některé Pokémony, musíte prostě vyrazit v noci ven a chodit. Někteří speciální Pokémoni se přes den prostě nikdy neukáží a jsou aktivní jen a pouze v nočních hodinách.

8) Otáčejte se
Když hledáte nějakého Pokémona podle radaru (vpravo dole Nearby), tak se otáčejte s telefonem do různých směrů. Záleží na tom a ukáže se vám podle toho, jaký Pokémon je nejblíž. Počet stop pod Pokémon znamená, jak daleko je daný Pokémon od vás. Podle všeho by jedna stopa měla znamenat 100 metrů, ale jisté to není. Dříve stopy fungovaly, nyní se ukazují u všech tři stopy, a tak doufejme, že brzká aktualizace tuto chybu opraví.

pokemon-go-list4

9) Choďte do parků, kde je voda a PokéStop
Hra Pokémon GO je primárně zaměřena na velká města a nejlepší je zajít ještě někam do parku, kde je voda. Úplně nejlepší je vytipovat si park s vodou (například fontána) a ještě s co nejvíce PokéStopy.

10) Co jsou lístečky na mapě
Také vás zajímalo, co znamenají ty poletující lístečky v některých bodech na mapě? Jde o místo, v jehož blízkosti by se mohl objevit lepší Pokémon, který není vidět na radaru. U místa však musíte čekat dostatečně dlouho a navíc se Pokémon vůbec objevit nemusí. Je tu prostě jen šance, že se na tomto místě nějaký objeví a je jen na vás, zda mu věnujete svůj čas nebo půjdete dál.

11) Použijte aplikaci Ingress
Hra Ingress je takovým předchůdcem Pokémon GO. Funguje totiž na dost podobném principu a je od stejné společnosti. Niantic použil spoustu svých map z Ingress i pro Pokémon GO. Pokud si tedy aplikaci nainstalujete a kouknete se, kde všude jsou portály, tak na těch místech jsou i PokéStopy.

12) A co takhle Pokémon GO Plus?
Už jste slyšeli o Pokémon GO Plus? Jde o náramek přímo od společnosti Nintendo, který vás zbaví nutnosti se neustále dívat do telefonu a mít jej zapnutý. Více podrobností se ale dozvíte v článku Hrajete Pokémony? Pak je náramek Pokémon GO Plus pro vás jako dělaný.

13) Bojujte se správným Pokémonem
Všichni Pokémoni mají určitý typ útoku a pokud chcete přebrat nějaký Gym, tak je dobré vědět, jakého Pokémona byste proti těm v Gymu měli použít. Níže najdete všechny typy Pokémonů a vedle nich i ty typy, se kterými byste měli proti nim bojovat. Věřte, že tohle pomáhá hodně.

Normal: Fighting
Fire: Water, Ground, Rock
Water: Electric, Grass
Electric: Ground
Grass: Fire, Ice, Poison, Flying, Bug
Ice: Fire, Fighting, Rock, Steel
Fighting: Flying, Psychic, Fairy
Poison: Ground, Psychic
Ground: Water, Grass, Ice
Flying: Electric, Ice, Rock
Psychic: Bug, Ghost
Bug: Fire, Flying, Rock
Rock: Water, Grass, Fighting, Ground, Steel
Ghost: Ghost
Dragon: Ice, Dragon, Fairy
Steel: Fire, Fighting, Ground
Fairy: Poison, Steel

Pokémon GO Plus skryty triky

Dnes nejčtenější

.