Zavřít reklamu

iOS 10 ofiko iconUběhlo jen pár hodin od chvíle, kdy jsme vás informovali o tom, že z nejnovějšího dev buildu iOS 10 je patrné, že Apple poprvé v historii svých vlastních mobilních operačních systému nešifruje instrukční sady jádra OS (kernel). Tímto dávají všem zájemcům příležitost k tomu, že můžou snadno zjistit, jak celé jádro operačního systému funguje. Včera se ještě spekulovalo o tom, zda-li se jedná ze strany Applu o omyl nebo záměr, dnes je vše jasné. Zástupci Apple potvrdili serveru TechCrunch informaci o tom, že absence šifrování kernelu je schválně a společnost o tom ví.

Tiskový mluvčí Apple serveru TechCrunch sdělil následující: „Jádro operačního systému (kernel) v sobě samo o sobě neobsahuje žádná soukromá data o uživateli a tím že jsme ho nešifrovali, jsme získali další možnosti lepší optimalizace, čímž se docílí rychlejšího a stabilnějšího chodu celého systému. To vše bez toho, aniž by se nějakým způsobem kompromitovala úroveň bezpečnosti.“

Cílem kernelu je kočírovat a usměrňovat požadavky aplikací, které vyžadují přístup k funkcím telefonu. Ve zkratce určuje to, do jaké míry a jakým způsobem může software využívat hardware daného zařízení. Tím že je nezabezpečený mohou uživatelé a ostatní zájemci studovat to, jak vlastně funguje. Na jednu stranu tak bude snazší nalézt a zalepit případné chyby na zabezpečení, na druhou stranu bude snazší těchto chyb a nedostatků využívat. Pro Apple je to poprvé, co pouští mezi lidi operační systém s nešifrovaným jádrem. Zda-li to pro ně bude přínosem nebo naopak ukáže čas.

iOS 10 FB

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.