Zavřít reklamu

iPhone 6s back iconPosledních několik let jsme byli zvyklí na to, že jakmile Apple vydal nový iPhone, za rok se dočkáme mírného vylepšení ve verzi S, která ale žádnou revoluci nepřinese. „Revoluční“ byl vždycky až ten další, tj. Apple využíval tzv. tick-tock strategii (kterou do letošního roku aplikoval Intel na svých procesorech) vydávání nových iPhonů. S tím je však vydáním iPhonu 7 konec. Místo klasického dvouletého cyklu Apple připravuje cyklus tříletý. Tudíž zásadnější změny bychom se měli dočkat každou 3. generaci, v tomto případě tedy s iPhonem 8 až za rok.

Tato informace, kterou přinesl japonský server Nikkei, tak dokonale zapadá do kolečka spekulací, které iPhone 8 provádějí. Má to totiž být právě tento model, který má být zase onou pomyslnou revolucí, na rozdíl od modelu kterého se dočkáme letos na podzim, který bude zase jen lehkých „faceliftem„.

Zásadní novinky jsme se měli dočkat letos, jelikož vylepšený model 6S/6S Plus vyšel již loni. Ale podle všech dosavadních informací to vypadá, že se letos dočkáme pouze menších změn (kromě většího modelu Plus, který toho přinese více), takže můžeme čekat „Phone 6SS“ nebo jak to Apple nazve.

Právě příští rok by však měl přijít telefon plný změn. Hovoří se o OLED panelu, integraci home buttonu do dotykové obrazovky, odstranění rámečků displeje a dalších věcí, které by měly v iPhonech premiéru. Důvod změny této strategie je poměrně jasný. Vývoj v tomto segmentu (a zároveň i růst) se v posledním výrazně zpomalil. Už tedy není technicky možné přicházet každé dva roky s něčím „revolučním“. Přechod na tuto strategii dává tedy absolutní smysl, takže nezbývá než si počkat na to, s čím Apple v iPhonu 8 skutečně přijde. Letošní iPhone pravděpodobně taková pecka bohužel nebude.

iPhone 6s back FB

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.