Zavřít reklamu

Apple drops icon

Apple v Číně nedávno spustil funkci Apple Pay, která se ihned setkala s obrovským zájmem a úspěchem. Možná Apple tímto krokem chtěl získat nové zákazníky, což se mu evidentně nepovedlo. Čína stále je a byla pro Apple velice zajímavým a důležitým trhem, podle analytické společnosti Kantar Wordpanel, klesl na čínském trhu podíl iPhonu nejvíce od roku 2014. Celosvětový podíl iPhonu na trhu chytrých telefonů klesl o 3,1% ve srovnání s prvním čtvrtletí roku 2015.

Apple v prvním čtvrtletí roku 2015 měl podle společnosti Granter téměř 17,9% podíl na celosvětovém trhu. Ve stejném čtvrtletí ale v roce 2016 klesl podíl iPhonu na pouhých 14,8%. I když mnoho analytiků říkalo, že je trh mobilních telefonů aktuálně přesycený, tak průzkum společnosti Granter zjistil, že se celkově prodalo v 1Q16 o 3,9% více než v 1Q15. Podíl Samsungu také klesl, a to z 24,1% na 23,2%.

Pomyslnými vítězi analytického průzkumu byly čínské značky Huawei a OPPO, které zaregistrovaly největší vzrůst podílu – společnosti Huawei stoupl podíl z 5,4% na 8,3%, zatímco Oppo zdvojnásobila svůj podíl z 2% na 4,6%.

Ředitel výzkumu, Anshul Gupta, řekl: „Trh není přesycený ani zpomalený. Mění se celková dynamika trhu chytrých telefonů a čínské značky si získávají obrovský počet příznivců po celém světě.“

gartner

*Zdroj: 9to5mac.com

Dnes nejčtenější

.