Zavřít reklamu

Apple Music iconApple Music je tento týden centrem vášnivé debaty, kdy se uživatelé dohadují, zda stramovací služba od Applu maže nebo nemaže sbírky hudebních skladeb na pevných discích uživatelů po uploadu do iCloud hudební knihovny. James Pinkstone napsal před pár dny dlouhou stížnost, ve které uvádí, že mu Apple Music smazala 122 GB původních hudebních souborů poté, co si zakoupil předplatné a měl svou hudební knihovnu oskenovanou Applem, aby jeho osobní obsah měl na všech svých zařízeních.

„Když jsem se přihlásil do Apple Music , iTunes zkontrolovalo moji rozsáhlou sbírku MP3 a WAV souborů, naskenovalo je do Apple databáze a poté odstranilo původní soubory z mého interního pevného disku. ODSTRANILO je. Smazalo. Pokud Apple Music některý soubor nerozeznalo (což byla většina, neboť jsem skladatel na volné noze a mám mnoho hudebních souborů, které jsme vytvořil sám), stáhlo jej do Apple databáze, odstranilo ho z mého pevného disku a servírovalo mi to zpět, pokud jsem chtěl skladbu poslouchat, stejně jako to udělali i s mými ostatními hudebními soubory.“

Proces který Pinkstone popisuje, neodpovídá tomu, jak Apple Music doopravdy funguje, říká web iMore. Apple prý oskenuje skladby a nahraje původní hudební soubory převedením do vhodného formátu, ale neodstraní je bez zásahu uživatele. Podle iMore si Pinkstone sám omylem knihovnu smazal, neboť ho určitě zmátly možnosti v dialogovém okně.

Ať tak či onak, Apple Music nikdy nebyla navržena, aby odstranila Pinkstonovu hudební knihovnu a nesmaže ani tu vaši. Takto prostě služba na vašem Macu nefunguje. Pinkstone se tedy rozhodl obrátit na Apple podporu a byl spojen s operátorkou jménem Amber, která se zdá být v tomto ohledu taktéž nováčkem a vlastně mu potvrdila to, co řekl.

„Tento software funguje, jak má,“ říká Amber.
„Počkejte, takže to má odstranit mé osobní soubory z mého pevného disku bez mého svolení?,“ zeptal se James.
„Ano,“ odpověděla mu Amber.

Prohlášení Amber je podle dokumentu o Apple Music nesprávné. Původní soubory se totiž nikdy nezmění, zůstanou k dispozici a odstranění osobních dat není zamýšlené chování služby. Pinkstone a další podobně rozhořčení uživatelé Apple Music, si tedy nejspíše omylem obsah vymazali sami, kvůli matoucímu uživatelskému rozhraní.

Bez ohledu na to, co se skutečně stalo, je jasné, že Apple Music potřebuje velké změny a přepracování. Zvěsti naznačují, že Apple opravdu na vylepšení služby pracuje a představit by jej měl již příští měsíc na developerské konferenci WWDC 2016. Detailní seznam chystaných změn naleznete v našem nedávném článku.

applemusicdelete
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Apple Music FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější