Zavřít reklamu

Apple Music iconJak jsme vás již informovali, téměř rok po debutu Apple Music, se Apple chystá příští měsíc odhalit první upravenou verzi své hudební streamovací služby. Odhalení změn se očekává již v polovině června na vývojářské konferenci WWDC 2016. V našich zařízeních by se však měla přepracovaná Apple Music objevit až na podzim, tedy společně s novými verzemi operačních systémů iOS a OS X. Aktualizovaná verze Apple Music, je podle obeznámených zdrojů ve vývoji od konce minulého roku, ale ve velkém se nové verzi začal Apple věnovat práce až koncem února 2016.

Apple nedávno oznámil, že jeho streamovací služba má již 13 milionů předplatitelů. Nová verze má přinést přepracované uživatelské rozhraní, několik nových funkcí a reorganizaci, jakožto i zjednodušení stávajících funkcí. Nové uživatelské rozhraní klade důraz na černou a bílou barvu, které nahradí aktuální barevný a průsvitný vzhled. Vše by tak mělo být čistší, minimalistické a jednoduché. Například zobrazení náhledu alba již nebude měnit barvu podle určitého umělce. Designéři se prý snaží o to, aby vyplnil co největší část rozhraní obrázek alba, aby tak byly barvy co nejméně použity.

Více také bude využito zkratek 3D Touch a to například k náhledům. Sociální s퍠„Connect,“ která slouží k propojení umělců s fanoušky, zůstane z velké části nezměněná. Anonymní zdroj uvedl, že větší důraz bude kladen na vzhled určitých alb, díky kterým bude služba vypadat odvážněji a ještě jednodušeji. Aktualizovaná Apple Music by v sobě měla obsahovat font San Francisco, který Apple využívá již téměř ve všech svých systémech. Texty v Apple Music tak budou větší a tučnější. Tento font plánuje Apple využít také na webových stránkách a dodat jej chce ještě tam, kde zatím chybí. Aktuálně jej nalezneme v iOS 9 a OS X El Capitan.

Důraz prý bude v nové verzi kladen také na funkci „Pro vás,“ která doporučuje posluchačům skladby, alba, interprety a hudební klipy, a to přesně podle vašich preferencí. Sekce bude jednodušší a Apple ji chce propagovat, aby byla více využívána. Zatímco rozhraní by se mělo měnit napříč celou Apple Music, funkce budou běžet na podobných algoritmech, jako nyní. Apple chce zrušit sekci „Nové,“ což je neuspořádaný seznam top žebříčků, žánrů, nových skladeb, alb a playlistů. Nahradit ji má nová sekce s názvem „Browse,“ která lépe zorganizuje výše uvedený obsah. U rádia Beats 1, které mohou poslouchat i ti, co nemají předplacené Apple Music, se nějaké pozoruhodné změny letos nechystají.

Zcela novou funkcí bude rozsáhlá podpora textů písní. Uživatelé Apple Music totiž mají zájem o čtení textů písní a v současné době tak musí hledat zdlouhavě na internetu a poté je synchronizovat přes Mac do Apple Music. Apple tedy chce, aby se automaticky texty integrovaly do samotné služby. Texty ale budou přibývat postupně, na začátku by však mělo být dostatečné množství písní, které již v sobě texty mít budou.

Nová verze Apple Music bude mezi všechny uživatele uvolněna jako součást iOS 10 letos na podzim. Na Macu by se měly úpravy projevit skrze pozdější aktualizaci.

Apple Music FB 4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější