Zavřít reklamu

Phil-SchillerVe čtvrtek bylo na twitterovém účtu Phila Schillera pěkně živo. Phil je marketingovým ředitelem Apple a na jeho twitterovém účtu se mu zobrazila konverzace analytika z iMore, Michaela Gartenberga a jistého Benedicta Evanse. Totožnosti obou pánů tak důležité nejsou, hlavním bodem je téma, o kterém se tito dva pánové bavili. Evans se zmiňoval o nových iPadech Pro v množném čísle, a použil slovní spojení „iPads Pro“, zatímco Gartenberg o více iPadech mluvil jako o „iPad Pros“. Špatné nazývání produktů Shilled nemohl nechat jen tak, a proto dal oběma pánům krátkou lekci z gramatiky.

Phil Schiller nejdříve oběma vysvětlil, že ani jeden z použitých způsobů není správný. Poté mentoroval, jak se mají označovat produkty Apple, pokud o nich hovoříme v množném čísle. Dle Shillera je správný způsob takový, že by se více zařízení mělo nazývat stylem „iPad Pro devices“ (v případě iPadu). V případě telefonů bychom měli tedy v angličtině používat “ two/three/four/… iPhone devices“, místo množného označení „iPhones“. V anglické gramatice to přirovnal k označení například „deer“ nebo „clothes“, které se dají použít jak pro jednotné, tak množné číslo.

Jak ovšem upozornil Business Insider, označování většího množství jablečných produktů dělá problém i společnosti samotné, která již nesčetněkrát použila například termín „iPhones“. V marketingových kampaních a zprávách se pak toto označování používá velmi často. Phil Schiller by tedy mohl nejdříve poučit své vlastní marketingové oddělení, v jehož čele stojí, a poté se soustředit na ostatní…

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.