Zavřít reklamu

Majdy iPhone 7 iconNa internetu byste k dnešnímu dni našli desítky konceptů iPhonu 7. Některé byly zajímavé, a tak jsme vás o nich informovali, jiné naopak byly taky nereálné nebo odbyté, že ani nemělo cenu o nich psát. Nyní ale přichází král všech konceptů iPhone 7, který je propracovaný do posledního detailu. Ještě víc vás ale zaujme, že koncept je od jednoho našeho slovenského čtenáře Miroslava Majdáka, kterého v našich diskuzích můžete znát pod přezdívkou Majdy.

Majdy posunul design iPhonu na novou úroveň a minimalističnost z něj jen srší. Když se tak na koncept díváte a projíždíte si jeho do posledního detailu propracované stránky, které vypadají jak od Applu, už teď byste si nejraději jeho iPhone 7 koupili. Čtenář se totiž inspiroval všemi doposud známými informacemi, a tak navrhl jen pruhy vedoucí po hranách telefonu, zbavil se home buttonu, který je díky nové 3D Touch technologii Peek and Home integrovaný přímo v displeji a stejně tak i Touch ID, které je v displeji také ukryté. Ze spodní strany zmizel pochopitelně i 3,5mm jack, který byl nahrazen duálním mikrofonem a reproduktor, jenž získaly nový design v podobě několika menších otvorů.

Majdy iPhone 7 side front
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Designérovo iPhone 7 si zachoval stejnou uhlopříčku i rozlišení displeje, ale telefon je ve skutečností menší, než současné modely. Tím pádem se mnohem lépe ovládá a sedí v ruce v podstatě stejně pohodlně, jako 4″ iPhone. Navíc díky absenci Home buttonu, které nahrazuje silné zatlačení kdekoli na displeji, už nehrozí vyklouznutí telefonu z ruky a při složité manipulaci, abyste dosáhli na domovské tlačítko.

Po stranách zaujmou i nová tlačítka pro regulování hlasitosti, která se chlubí technologií Force Touch a nabízejí tak uživateli haptickou odezvu. Stejnou technologií disponuje i power tlačítko, která které se nachází na druhé straně. Čtenář navrhl ještě jednu velkou změnu designu – všechny barevné varianty mají vpředu černé rámování displeje, což například u zlaté barvy vypadá opravdu luxusně.

Majdy iPhone 7 gold black
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Majdy iPhone 7 gold black 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Absenci 3,5mm jack konektoru vyřešil Majdy tak, že navrhl zcela nová, skutečně bezdrátová , sluchátka Airpods. Ta přichází s integrovanou baterií, díky které sluchátka vydrží až 2 hodiny nepřerušovaného přehrávání. Nic oslnivého, ale v případě Applu dost reálného. Airpods se dobíjí přes MagSafe, který využívá stejnou technologii bezdrátového nabíjení, jako Apple Watch. Malou výdrž vykompenzuje rychlé nabíjení, kdy pouhých 30 vteřin stačí na 10 minut poslouchání hudby.

Majdy Airpods iPhone 7
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

To ale není vůbec všechno, co sluchátka Airpods nabízejí. Disponují totiž dotykovými senzory, a tak je lze ovládat gesty i v momentě, kdy je máte v uších. Díky gestům lze sluchátka zapínat/vypínat, pozastavit nebo začít přehrávat hudbu, přeskakovat skladby a ovládat hlasitost. Navíc si je vždy můžete uložit do elegantního pouzdra, který slouží nejenom jako ochrana, ale i jako dobíjecí dock, jelikož se v něm ukrývá Lightnin konektor, který lze připojit přímo k iPhonu.

Můžeme jen doufat, aby se Apple konceptem inspiroval a něco z něj použil pro iPhone 7. V současné době má ale Apple iPhone 7 už z velké části navrhnutý a pravděpodobně dolaďuje jen poslední detaily, kterých si všímá při zkušební výrobě. Doufejme tedy, že se Apple konceptem inspiruje alespoň u některého ze svých dalších modelů, jelikož podle informací by iPhone 7s měl nabízet zcela nový design, který půjde ruku v ruce i s novými technologiemi. Prozatím se můžeme jen kochat Mirkovým konceptem iPhone 7, který bychom chtěli mít teď hned v naších rukách. Pro více obrázků a detailů určitě mrkněte na jeho stránky.

Majdy iPhone 7 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Majdy Airpods iPhone 7 1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Majdy Airpods iPhone 7 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Majdy Airpods iPhone 7 3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější