Zavřít reklamu

4K iPhone 6s icon

Monitor nebo televizi s rozlišením 4K můžeme mít na svých stolech mnohem rychleji, než se před několika lety předpokládalo. V roce 2015 Apple představil iPhony 6s a 6s Plus, které přinesly podporu natáčení videa ve formátu 4K. Dokonce i nový iPhone SE je vybaven fotoaparátem, který taktéž zaznamenává videa v rozlišení 3840 x 2160. Přesto majitelé většinou natáčí videa v rozlišení 1080p při 30 nebo 60 fps. Důvod je prostý, drtivá většina má doma obrazovku, která dokáže přehrávat pouze video v 720p, 1080i nebo 1080p.

Experti, kteří se živí video-průmyslem tvrdí, že když je možnost natáčet videa ve 4K, měl by uživatel možnost využít. Pokud monitor nepodporuje zmiňované 4K rozlišení, dokáže přesto video přehrát, ale rozlišení se automaticky sníží. Lifehacker sdělil, že video ve 4K zaznamená mnohem více detailů. Zároveň technologie se vyvíjí opravdu rychle, tudíž bude za pár let 4K obraz naprostým standardem, což znamená, že by se měl uživatel připravovat na standard už teď.

Podle analytiků je důvod jiný – úložiště v iPhonu. Není tajemstvím, že většina majitelů iPhonu vlastní „nejlevnější“ 16GB verzi, do které moc dlouhá 4K videa neuložíte.

Minuta ve Full HD rozlišení, tedy 1080p při 30 snímcích za sekundu zabere okolo 180MB, zatímco 4K rozlišení při stejném počtu snímků za vteřinu zabere téměř 375MB. Což znamená, že 16GB iPhone 6s zaplníte pouze jedním 40-ti minutovým videem ve 4K, pokud připočteme aplikace nebo fotografie, které máme v paměti, délka videa se zmenší. Samozřejmě, že se jedná pouze o odhady, ale tato čísla nám naznačují, jak je přibližně velké 4K video ve skutečnosti.

*Zdroj: Bgr.com

Související články

Dnes nejčtenější

.