Zavřít reklamu

Apple-SIM-iconApple poprvé v historii integroval takzvanou Apple SIM přímo do svého produktu s tím, že ji nemůžete odstranit. Doposud byla Apple SIM dodávána k některým produktům ve formě klasické SIM karty, nyní je integrována, na to jakým způsobem si musíme počkat až do chvíle, kdy iFixit rozebere nový iPad Pro 9,7″, ten totiž jako první produkt v historii Applu má integrovanou Apple SIM. S největší pravděpodobností se však jedná jen o čip nebo součást čipu. Samozřejmě i do nového iPadu lze vložit klasickou SIM kartu, ovšem i v ČR a SR můžete využívat Apple SIM a právě na to jak a k čemu vlastně slouží se nyní podíváme.

Při cestách do zahraničí umožňuje Apple SIM zvolit si mobilní datové tarify vybraných operátorů rovnou na iPadu.1 Apple SIM funguje ve Wi‑Fi + Cellular modelech iPadu a prodává se ve většině Apple Storů. Takže když při pobytu v zahraničí potřebujete vyřizovat e‑maily, používat navigaci nebo posílat zprávy domů, můžete si na dobu cesty koupit mobilní připojení – na den, týden nebo třeba měsíc bez toho aniž byste museli hledat pobočku operátora a kupovat klasickou SIM kartu. Samozřejmě v případě některých modelů si Apple SIM musíte koupit, v případě nového iPadu Pro s 9,7″ ji máte zabudouvanou ve svém přístroji.

Apple SIM můžete využít nejen na cestách, ale i v ČR, kde ji podporuje T-Mobile a Vodafone, na Slovensku bohužel podpora není u žádného operátora. Apple SIM vám umožní přinést si iPad domů a aktivovat datový tarif tím, že si vyberete v nastaveních iPadu operátora, zaplatíte mu za jeho služby a vše zprovozníte okamžitě bez návštěvy pobočky operátora. To je sice možné a určitě není důvod tuto možnost nevyužít, ovšem skutečný smysl má služba právě pro ty, kteří cestují a chtějí si například jen při čekání na letišti v destinaci ve které jinde než na letišti nebo v hotelu ani nebudou zaplatit jen malý datový balíček nebo data jen na 24 hodin. Takový člověk pak přiletí, přes nastavení iPadu si vše zprovozní za pár vteřin a může pohodlně surfovat bez toho, aniž by musel přijít do kontaktu s jakýmkoli operátorem a jeho pobočkou a kupovat SIM kartu.

applesim

Apple SIM umožňuje mít iPad připojený ve více než 90 zemích a teritoriích. Když se dostanete do své destinace, jednoduše si přímo na iPadu vyberte mobilní datový tarif a hned se připojte. iPad není blokovaný pro žádného operátora, a tak když je to výhodnější, můžete do něj nainstalovat i SIM kartu místního operátora.

GigSky-Apple-SIM

Související články

Dnes nejčtenější

.