Zavřít reklamu

Android N iconVčera Google všechny překvapil, když vydal první náhled nového operačního systému Android N. Ten, kdo má telefon se správným hardwarem, může již vyzkoušet novou verzi Androidu zdarma ještě před vývojářskou konferencí Googlu. V prvním náhledu je vidět mnoho nových funkcí, kterými se Google inspiroval u operačního systému Applu iOS 9. Jedná se například o funkci split-view, nebo funkce picture-in-picture. Stejně jako Apple, Google dokonce zahajuje veřejný beta program pro spotřebitele, který by se měl brzy objevit.

Apple loni vdechl nový život iPadum díky iOS 9. Po letech práce na multitaskingu, Apple konečně vydal pro aplikace funkci side-by-side. Nyní Google s novým Androidem N přináší nový multitasking na svá zařízení, který vypadá hodně podobně jako na iOS 9.

Posuvník, který je uprostřed pracuje na stejném principu jako v iOS 9, ale na Androidu se dá zmenšit na čtvrtinu jak levá, tak i pravá aplikace, kdežto v iOS 9 jde jenom aplikace vpravo zmenšit. K dispozici je i funkce picture-in-picture, kterou přinesl Apple do iPadu s iOS 9. Android N zatím šetří tuto funkci pouze pro Android TV a funguje to přesně tak, jak byste očekávali.

Uživatelé Androidu N budou také schopni odpovědět na oznámení přímo v horní liště. Apple tuto funkci představil již v iOS 8. A aby toho nebylo málo, Android N má také funkci Night Mode. Toto nastavení umožňuje použít některý z tmavých motivů v oblastech, kde je Android normálně světlý. Funkce může být také aktivována automaticky na základě umístění, denní době a případně upravit odstín a jas.

split view ios
split view android
pip ios
pip-active

banner-quick-reply
quick reply android
night shift
night-mode

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.