Zavřít reklamu

NO iPhone iconApple odmítl pomoci FBI odemknout iPhone podezřelého z teroristického útoku v Kalifornii. V důsledku toho oznámilo zastupitelství v Arizoně, že zakazuje svým zaměstnancům používat mobilní telefony od Applu. Nemohou vyměnit svůj stávající iPhone za novější, nebo vyměnit jiný telefon za iPhone. Tento případ vyvolal v posledním týdnu různé reakce. Někteří se přiklánějí na stranu Applu, někteří na stranu FBI.

„Apple odmítá spolupracovat s legitimními orgány, aby odemkl iPhone používaný teroristou, což ho přiklání na stranu teroristů. Jejich odmítnutí spolupracovat s tím, že mají zájem o ochranu osobních údajů, je pouze marketingový tah a ignoruje čtvrtou pozměňovací ochranu, která je poskytována naší ústavou,“ řekl k prohlášení prokurátor Bill Montgomery.

Montgomery zároveň dodal, že státní zástupci mají plnou moc k odemknutí zašifrovaných chytrých telefonů, včetně iPhonů prodaných před vydáním iPhonu 7. Zde se všichni pozastavujeme nad tím, proč zmínil ještě nepředstavený iPhone 7, které bychom se letos měli dočkat.

Důkazy získané tímto způsobem, jsou označené jako „kritické“ a to v případech jako jsou vraždy, obchodování s drogami a u dalších trestných činů. Také naznačil, že Apple je znepokojen potenciálním neoprávněném přístupu k šifrovacímu klíči.

V televizním rozhovoru uvedl CEO Applu, Tim Cook, že v budoucnu by mohla být teoreticky společnost nucena vytvořit nástroj pro náhled do telefonu. A to v případě objednávky na základě zákona. Zákaz iPhonů v zastupitelstvu v Arizoně, může mít relativně malý dopad, jelikož úřad tvrdí, že obsahuje celkem 564 smartphonů z nichž 366 je iPhonů. Montgomery závěrem uvedl, že nemůže dělat obchod s firmou, která zasahuje do vyšetřování teroristického útoku. „Pokud chce být Apple oficiální smrtphone teroristů a zločinců, ponese to s sebou následky.“

NO iPhone

*Zdroj: appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.