Zavřít reklamu

Tim Cook iconSpoločnosť Apple celkom nečakane zvolala veľké firemné stretnutie v konferenčnej sále Town Hall vo svojom sídle. Tim Cook a niekoľko senior viceprezidentov počas tejto konferencie oznámila svojim zamestanncom niekoľko dôležitých oznámení. Taktiež odpovedali na otázky, ktoré mohli zamestnanci položiť svojim vedúcim. Počas konferencie padlo niekoľko zaujímavostí o budúcnosti spoločnosti Apple a dokonca sme získali prvý náznak toho, koľko kusov Apple Watch vlastne spoločnosť počas minulého štvrťroka predala. Aby toho nebolo málo, tak sa hovorilo celkom intenzívne aj o iPhonoch.

Tim Cook hneď na úvod povedal, že spoločnosť predala dostatok iPhonov na to, aby pokryla celú populáciu New Yorku, Londýnu, Pekingu a Šanghaja. Cook tiež povedal, že Apple Watch patrili medzi najvyhľadávanejšie vianočné darčeky a predaje prekonali predaje prvého iPhonu v tom istom období v roku 2007. Pre zaujímavosť, Apple v tom čase predal 2,3 milióna iPhonov, čo môže znamenať, že spoločnosť predala za posledné tri mesiace roka 2015 až 2,5 miliónov kusov!

Tim Cook tiež tvrdí, že trend klesajúcich predajov iPadu by sa mal zmeniť do konca roka 2016. Nie je jasné, čo má spoločnosť v pláne, ale je možné, že už oznámi všetky tri iPady naraz bez zbytočného čakania. Pokiaľ ide o predaje štvrtej generácie Apple TV, hovorí, že spoločnosť predala viac kusov, než kedy predtým. Verí, že tvOS a najnovšia Apple TV predstavujú pozitívnu budúcnosť pre Apple v obývačke a my sa nečudujeme, nový set-top box sa nám naozaj páči!

apple-tv

Cook tiež povedal, že je neuveriteľne spokojný s budúcimi produktami, či už v oblasti hardvéru, softvéru alebo služieb. Počas konferencie mal naznačiť, čo plánuje Apple oznámiť, ale tieto informácie sa na verejnosť nedostali. Jedná sa však o produkty, ktoré budú predstavené v roku 2017 alebo dokonca neskôr. Spoločnosť sa tiež plánuje viac orientovať na Android. Teda nie, že by vydala iPhone s Androidom, ale službu Apple Music vidí ako pokusného králika a verí, že v budúcnosti bude môcť vydať viac aplikácií. Nie je známe, o aké aplikácie pôjde, ale môže ísť napríklad o Apple Maps alebo iWork, ktorý je už teraz dostupný pre Windows v obmedzenej podobe.

Timothy vo svojom preslove hovoril aj o plánoch v oblasti výstavby. Campus 2, futuristické sídlo spoločnosti, má byť pripravené pre prvých zamestnancov do januára/ledna 2017. Vyslovil nadšenie z nového podzemného divadla, kde má Apple v budúcnosti predstavovať svoje produkty. Sála má byť tak veľká, že dá Applu možnosť organizovať veľké eventy priamo u seba bez toho, aby sa musel sťahovať do San Francisca či San Jose, kde zvykne predstavovať svoje produkty. Stručne povedané „Campus 2 je darčekom pre budúcich zamestnancov.“

apple_campus_2

Samozrejme ak nedôjde k tomu, že budú predaje iPhonu dlhodobo klesať. To by sa ale stať nemalo a očakávaný pokles predajov v tomto štvrťroku bude len ojedinelou situáciou. Správa však znepokojila investorov aj zamestnancov, ktorí vyslovili obavy, že Apple je vraj prehnane závislý na iPhone. Tim Cook však pracovníkov upokojil a tvrdí, že Apple na iPhone nie je nejak extrémne závislý. Tvrdí však, že iPhone bude najväčším biznisom Applu v budúcnosti. Počíta s tým, že tu s nami bude iPhone desiatky rokov. Tak by to malo byť aj v prípade rastu počtu užívateľov. Veľký potenciál vidí v Indii, kam sa chce spoločnosť dostať čo najskôr. V Číne, najľudnatejšej krajine sveta, dôjde už toto leto k otvoreniu 40. obchodu.

Na záver povedal, že spoločnosť nemusí vydať lacnejší iPhone s chudobnejšími funkciami. Podľa výskumov sú ľudia ochotní zaplatiť viac za lepšiu skúsenosť, čo môže znamenať, že iPhone 5se nebude úplne lacnou záležitosťou a jeho cena u nás môže pokojne predstavovať tých 450 až 500€.

iPhone 5se FB

*Zdroj: 9to5mac

 

Související články

Dnes nejčtenější

.