Zavřít reklamu

iPhone 5se icon 2V piatok už existenciu údajne pripravovaného 4-palcového iPhonu 5se potvrdil aj server 9to5mac s odvolaním na svoje zdroje a my sme tak získali jednoznačné potvrdenie, že Apple skutočne plánuje predstaviť nový telefón v nasledujúcich mesiacoch. Teraz však získal server aj dodatočné informácie týkajúce sa hardvéru a funkcií, ktoré fanúšikov zaisto potešia a spôsobia, že z nového iPhonu 5se môže byť naozajstný hit, narozdiel od plastového iPhonu 5c. Podľa najnovších informácií sa totiž Apple rozhodol, že v telefóne použije procesor Apple A9, vďaka čomu bude telefón disponovať najnovším hardvérom, zrejme však s nižšou frekvenciou tak, ako tomu je pri novom iPode touch.

Apple si je totiž vedomý toho, že už o 6 mesiacov neskôr predstaví iPhone 7 s procesorom Apple A10 a pretože nechce, aby sa zákazníci cítili ukrátení, tak radšej použije novší hardvér, než aby ponúkal dve generácie starú záležitosť. Poučiť sa mohol pri iPade mini 3, ktorý bol napokon nahradený 4. generáciou, pretože čelil kritike za pomer ceny/inovácií. V skutočnosti ho totiž Apple obohatil len o Touch ID a pýtal si zaň o 100€ viac, než za prakticky rovnaký iPad mini 2.

Výhodou novšieho procesoru Apple A9 je však koprocesor M9, vďaka ktorému je na telefóne neustále zapnutá Siri, ktorú môžete aktivovať hlasom kedykoľvek bez toho, aby ste mali mobil pripojený na nabíjačke. Vďaka rýchlejšiemu hardvéru zároveň iPhone 5s na jeseň/podzim nahradí dnešnú 6-ku a 6 Plus a v predaji tak ostanú telefóny 5se, 6s, 6s Plus, 7 a 7 Plus. Nakoniec sa objavila ešte jedna správa, iPhone 5se bude dostupný v dvoch kapacitných variantoch. Základný model bude mať 16GB pamäť, ale drahší model ponúkne 64GB, teda dvakrát viac oproti 5c a 5s (pozn.: po uvedení iP6). iPhone 5se by sa mal predávať za rovnakú cenu ako iPhone 5s.

iPhone 5se FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější