iStores.sk
iStores.sk

Apple vyvíja aplikáciu, ktorá umožní užívateľom jednoducho prejsť na Android

sad Android iconApple v čase zahájenia predaja iPhone 6s vydal novú aplikáciu, ktorá umožnila užívateľom ľahko presunúť dáta z Androidu na iPhone, čo však fanboyi druhej strany neprijali veľmi lichotivo a aplikácia dostala približne 20 tisíc negatívnych recenzií. Príliš nadšení s touto aplikáciou neboli ani mobilní operátori v Európe, ktorí sa obávali o možnú nekalú súťaž, za čo by mohla Európska komisia spustiť ďalšie vyšetrovanie zmlúv medzi Applom a operátormi. Jedno už začalo v roku 2013, ale bolo pozastavené pre nedostatok dôkazov. Vo výsledku to ale znamená, že Apple práve v týchto dňoch vyvíja novú aplikáciu, ktorá umožní ľuďom ľahko migrovať na Android v prípade, že už nie sú spokojní s iPhone.

Do istej miery to môže potešiť aj tých ľudí, ktorí dávali na zahraničných fórach Applu tak nejak komentárové ultimátum kvôli absencii 3.5mm jacku v iPhone 7, kvôli čomu už vznikajú petície (a nečudujem sa, pretože ani ja nechcem, aby mi Apple kázal, aké slúchadlá používať). Nová aplikácia, ktorá sa zrejme bude volať Move to Android, umožní užívateľom jednoducho migrovať všetky potrebné dáta na Android, pričom by sa malo jednať o kontakty, dokumenty, fotky, dáta kalendáru a mnoho iných dát. Možno tiež dôjde k priradeniu všetkých zadarmo dostupných aplikácií k účtu Google Play presne tak, ako to umožňuje aplikácia Move to iOS pri presune vecí z Androidu na iOS.

Move to Android


*Zdroj: 9to5mac; The Telegraph

Leitz
Vstoupit do diskuze (1)

Diskuze

    Všechny tyhlety nařízení co SW musí nebo nesmí mít mi přijdou naprosto zcestný. Nevím, proč by mi měl někdo přikazovat, že mám mít ve svým produktu něco, z čeho nemám užitek nebo dokonce mě to může do jistý míry poškozovat. Co je na tom za nekalou soutěž proboha? To je jak když MS musel nabídnout ve SVÝM systému cizí prohlížeče. A proč jako? On jim někdo zakázal si tam ty ostatní prohlížeče nainstalovat? Nebo snad Apple zakázal Googlu, aby si vytvořil iOS aplikaci pro přenos dat na Android??? Když se pekárna rozhodne, že bude dělat pečivo jen z normální mouky, kterou si sama vyrábí, tak taky dostane pokutu, že nenabízí pečivo i ze špaldový mouky, kterou by musela draze kupovat?

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek