Přesně před 9 lety představil Steve Jobs první iPhone

first iPhone 2G iconPřesně před 9 lety to začalo. 9. ledna 2007 totiž Steve Jobs na Macworld Conference & Expo v čase 9:42 ukázal světu první iPhone. Byl to vůbec nejvíce spekulovaný produkt společnosti a před jeho představením se všichni předháněli v tom, aby se co nejblíž trefili, jak bude jablečný telefon vypadat a jaké bude mít funkce. Nikdo ale nebyl dostatečně blízko. Už tehdy se stal fenoménem. Jen samotné představení zahájilo tak velkou vlnu zájmu, že by si to i dnes přála nejedna firma na světě.

První iPhone se ale začal prodávat až 29. června, tedy téměř až půl roku po představení. Steve Jobs a jeho tým totiž museli produkt ještě dokončit a například v době představení na něm ještě nefungovala ani Wi-Fi a Jobs tak celému světu ukázal jen prototyp, o čemž tehdy neměl nikdo ani tušení.

V mnohém byl první iPhone (označovaný také jako iPhone 2G) určitě revoluční. Přinesl tehdy pokrokový multi-touch displej, intuitivní systém, jednoduché ovládání a v podstatě jen jedno hlavní tlačítko. Něco podobného si totiž tehdy nedokázala žádná společnost představit a například v Blackberry jim nešlo do hlavy, jak něco takového Apple dokázal.

Na druhou stranu byl v mnohém i omezující. Fotoaparát uměl jen fotit, ale ne nahrávat video, tehdy už poměrně rozšířené MMS neuměl vůbec a nepodporoval ani žádné další aplikace tak, jak to známe dnes. Steve Jobs dokonce zpočátku tvrdil, že aplikace třetích stran jsou zbytečnost, rok na to si ale uvědomil svou velkou chybu a Apple 10. července spustil App Store, bez kterého bychom si jak my, tak Apple nedokázali dnes iPhone představit.

Zpočátku jste jej mohli zakoupit jen v USA a to jen se smlouvou u výhradního operátora Spojených států, firmy AT&T Mobility (tehdy ještě nesoucí název Cingular). K nám do České republiky nebo dokonce na Slovensko se první generace iPhonu ani neprodávalo a ti, co po něm opravdu toužili, si pro něj jezdili nejčastěji do sousedního Německa, kde se začal prodávat až později v roce 2007.


|
7
Leitz

Diskuze

  Koupi jsem ho z šedého dovozu hned, jak to bylo možné. Před tím jsem užíval Palm Tréo 650, display ve srovnání s palmem se mi jevil úžasný, pevný, bez nutnosti fólie. Psaní na dotykovém displayi prstem bylo také skvělé. Jen jsem musel užívat jailbreak. Škoda že nemám na novém iPhonu aplikaci Stanza, ta mi chybí. – Měl jsem první iPhone ještě nedávno, už se trochu kazil zvuk. Dal jsem ho vnučce, spolužáci jí ho ze závisti zničili.

  Reagovat

  Ještě mám iPodTouch 1. generace. Sice byl s manželčinou kabelkou ukraden, policie ho po čase našla v zastavárně a tak se dostal zpět, sice trochu poznamenaný užíváním, ale funkční. K tomuto iPodu se dá sehnat nová baterie (na rozdíl od iPhone 1. gen.), takže ho mohu dále užívat.

  Reagovat

  Mam ho doteraz 8 Gb plne funkcny, velmi zachovaly, pouzivam ho denne, komplet balenie a ide stale na povodnu baterku. Tak kde sme sa posunuly za tie roky? Baterka vydrzi na novom iPhone horko tazko den, na tomto staruckom bezproblemov aj 3 dni.

  Reagovat

  V praci jsem dostal nejakou xperiu, nedalo se to a donesl jsem si z domu radeji iPhone 2G (dovezl jsem si ho z USA a musel pouzit jailbreak abych mel ceskeho operatora). Dodnes ho denne pouzivam (stejne jako psal joer vyse) a opravdu i s puvodni baterii vydrzi min. 2x dele nez novy iPhone. Nemel jsem nikdy folii a mam za celou dobu jen tenke skrabance, temer nic. Orpavdu mazec, jak dlouho drzi a jak kvalitne byl vyrobeny.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Leitz