Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 7.1.2016 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Mac, Vše o Apple Komentářů: 1

Intel InsideIntel sa vrátil na trh s druhou generáciou asi najmenšieho počítača na svete, Compute Stick. Ako už vlastne názov napovedá, ide o miniatúrne PC ukrytého v tele, ktoré je dokonca o niečo menšie, než Siri Remote k najnovšej Apple TV. Druhá generácia priniesla niekoľko zásadných vylepšení, čo sa odrazilo aj na výslednej cene vyšších modelov. Cena sa totiž pohybuje na úrovni 159 až 499 dolárov, ale dostanete za to mikropočítač, ktorý je dostatočne výkonný na to, aby ste ho používali ako domáci iTunes server. Napriek tomu, že má malé rozmery, sa v ňom nachádza desktopový hardvér a dokonca tu nájdete porty USB 3.0 a 2.0, ako aj čítačku pamäťových kariet microSD s podporou až do 128GB. K monitoru ho pripojíte pomocou HDMI 1.4b, takže ho viete pripojiť k televízoru a používať na veľkej obrazovke.

Najlacnejšia verzia Compute Stick disponuje štvorjadrovým procesorom Intel Atom v kombinácii s 2GB RAM a 32GB vstavaným úložiskom, na ktorom je už predinštalovaný Windows 10. Na základnú prácu to teda vystačí. Táto verzia sa dostane do predaja už čoskoro a neskôr vo februári/únoru vyjdú verzie s čipmi Intel Core m3 a Intel Core m5, ktoré ešte k tomu ponúknu podporu Bluetooth 4.2, nebudú mať port USB 2.0, ale zato budú mať 4GB RAM a 64GB úložiska, takže v podstate ponúknu rovnaký výkon ako 12″ MacBook. Všetky tri modely potom majú podporu 802.11ac WiFi, čo poteší.

Intel Compute Stick 2016


*Zdroj: 9to5macReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. kvinta


  7. ledna, 2016 | 20:04
  0 Pulses

  To hlavní je, že tato hračička zvládne při pár W spotřeby plně hardwarově přehrávat 4K video. Bohužel jen 30 fps. Ale při té velikost a spotřebě to žádné jiné zařízení neumí.

  To, že si někdo pouští na mobilu 4K video na 2k display bez možnosti to někam streamovat je k ničemu.

  Tahle Compute Stick hračka jde opravdu použít.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama