Zavřít reklamu

Intel sa aj tento rok zúčastnil veľtrhu Computex, na ktorom tentoraz prezentoval referenčný dizajn počítaču bez ventilátora. Počítač disponuje novým procesorom Intel Core M s architektúrou Broadwell, ktorý Intel predstavil pred pár dňami a oznámil, že počítače s týmto procesorom nebudú potrebovať ventilátor. Práve absencia ventilátora má byť niečo, čo chce Apple prezentovať u svojho nového MacBooku Air s Retina displejom, ktorý by mal okrem displeju s vysokým rozlíšením ponúknuť nový dizajn.

Apple chce docieliť toho, že počítač má byť tenší, než súčasné modely a pritom má poskytnúť dostatočne dobrú výdrž batérie. Zároveň nechce, aby bol v počítači ventilátor, čo mu umožnia práve nové procesory Intel Core M vyrábané pomocou 14-nm výrobného procesu. Nielen, že sa vďaka nim v počítači nemusí nachádzať ventilátor, ale tiež je možné vytvoriť tenší prístroj, než akým je iPad Air. Intel to dokázal priamo na veľtrhu, kde prezentoval čip v 12,5-palcovom tablete, ktorý bol tenší, než iPad Air. Tablet má hrúbku 7,2 milimetra, na druhú stranu je však výrazne ťažší, než iPad Air; má 670 gramov.

Intel tiež očakáva, že prvé počítače s procesormi Broadwell Core M sa dostanú na trh už koncom tohto roka, čo je obdobie, kedy by mal Apple podľa špekulácií predstaviť údajný MacBook Air s Retina displejom. Ten by mohol byť navyše energeticky úspornejší, než súčasné modely s procesormi Haswell Refresh, keďže tie majú spotrebu 15 W, zatiaľ čo Broadwelly majú spotrebu iba 10 wattov.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější