iStores.sk
iStores.sk

Apple si skutečně pohrává s myšlenkou duálního fotoaparátu u iPhone 7!

iPhone dual cameraUž v listopadu minulého roku se proslýchalo, že Apple zkoumá iPhone s dvojicí zadních kamer. Nedávno se dokonce objevila zpráva, že testuje iPhone 7 s duálním fotoaparátem, ale není jisté, zda tuto technologii opravdu hodlá využít. Nyní si společnost nechala patentovat zajímavou technologii, která nejen odhaluje, že Apple se touto myšlenkou zabývá, ale navíc prozrazuje zajímavé možnosti, jak by mohla být dvojice zadních kamer/fotoaparátů v budoucím iPhonu využita.

Nejzákladnější a asi i nejvyužitelnější z nich je optický zoom. Pomocí dvou objektivů by iPhone mohl přepínat mezi jednou a druhou ohniskovou vzdáleností, čímž by bylo možné pořídit přiblíženou fotografii bez oříznutí o nižším rozlišení.

Ale to není jediné, jak by mohla být technologie dvou fotoaparátů využita. Patent také popisuje několik dalších způsobů, při kterých by telefon používal oba moduly najednou. Například by bylo možné, aby jeden fotoaparát nahrával video ve 4K rozlišení a druhý během natáčení pořizoval kvalitní fotografie. Něco podobného už je možné od iPhonu 5, ale fotografie pořízené během natáčení videa nejsou tak kvalitní, jako kdybyste je vyfotili běžným způsobem. Pomocí dvou modulů, byste získali maximum jak z videa, tak z fotografií. Patent ukazuje i případ, kdy by iMovie na iPhonu mohlo automaticky míchat video a fotografie z obou fotoaparátů.

To ale stále není všechno. Apple také popisuje možnost nahrávat současně slo-mo a běžně rychlá videa, která by se ve výsledku opět spojila a dokázala tak nabídnout něco opravdu zajímavého. Patent dokonce prozrazuje, že během jednoho natáčení by byl iPhone schopen vytvořit kombinaci 4K videa, 1080p videa, slo-mo videa a fotografií. Všechna tato videa a snimky byste mohli ve výsledku skombinovat a editovat v iMovie podle potřeby, čímž by se stal z iPhonu poměrně profesionální nástroj. Apple zmíněnou technologii popisuje na příkladu míčové hry, kdy byste mohli použít standartní video pro náhled celé hry a zároveň byste zachytili i detailní slo-mo záběry letícího míče. Kromě toho by bylo také možné pořizovat obraz v obraze a to i tak, že byste do 4K videa umístili 1080p video.

Podrobný popis patentu je poměrně dost složitý, ale Apple se také zmiňuje o možnosti, kdy by dva fotoaparáty umožnily i to, že byste fotografie zaostřili na určitý bod, až po jejím pořízení. S touto technologií si pohrává i Intel, ale pokud by se objevila ve smartphonu, bylo by to zase o kus zajímavější, jelikož by nešlo o softwarovou záležitost, ale zaostřovali byste opravdu výsledné fotografie, jelikož iPhone by jich pořídil více díky dvou senzorům.

Velkého vylepšení by se také mohla dočkat optická stabilizace obrazu, kterou doposud nabízí jen větší iPhone 6 Plus a 6s Plus. Díky dvoum čočkám by tak byly jak fotografie, tak hlavně video kvalitnější a především méně roztřesené.

Nesmíme ale zapomenout i na fakt, že Apple si ročně podá tisíce patentů, ale jen stovky z nich využije. Podobně by tomu mohlo být i u výše popsaného, ovšem i tak nám zpráva naznačuje možnou budoucnost, kterou se chce Apple u iPhone fotoaparátu ubírat. Že společnost myslí vylepšení opravdu vážně naznačuje i nedávná akvizice společnosti Linx, která se právě specializuje na systémy mobilních kamer s více moduly. Mnohé tedy nasvědčuje, že iPhone 7 nebo některý následující bude mít opravdu více zadních fotoaparátů.

Jak zajímavá vám připadá dvojice kamer u iPhonu?

Vem si moje prachy Apple!
Hodně zajímavé
Docela zajímavé
Dobré mít, ale nic extra
Nepřijde mi to vůbec zajímavé

Poll Maker

iPhone dual camera FB


*zdroj: 9to5mac

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Uniklý zdrojový kód z iOS 9 prozradil, že jsme se mohli dočkat vysoce výkonné Apple TV již před několika lety
Vyzkoušeli jsme první iPhone půjčovnu v Česku
7 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (5.2. – 11.2. 2017)
10 nejlepších aplikací pro lyžaře a snowboardisty, kteří letos vyráží na hory
Vyměnil jsem si baterii ve dva roky stárem iPhonu 6s. Zvýšil se tím jeho výkon?
Na podzim bychom se mohli dočkat další barevné varianty iPhonu 8, nové generace Apple Pencil i levnějšího HomePodu
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (9.2. 2018)
FBI odtajnila stovky textovek svých agentů. Tim Cook to v nich pěkně schytal
ios-photos-icon
Jak v iOS v aplikaci Fotky rychle označit více položek najednou
Únik zdrojového kódu z iOS 9 bezpečnost uživatelů neohrožuje, potvrdil Apple
Barclays: Náhradní baterie pro iPhony budou brzy k dispozici, což však Apple negativně ovlivní
Rozlučte se s Home Buttonem. Všechny tři letošní iPhony dostanou skutečně Face ID
15 abstraktních tapet pro váš iPhone (8.2. 2018)
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (8.2. 2018)
Podívejte se na více než 150 nových emoji, které se letos objeví na iPhonech, iPadech a Macích
Část zdrojového kódu z iOS 9 pro iPhone unikla na GitHub
Apple právě vydal druhou betu watchOS 4.3 pro vývojáře a druhé bety iOS 11.3 a tvOS 11.3 pro veřejné beta testery
Apple prozradil, proč se k loňskému zavedení správy napájení do iOS 10.2.1 přiznal až měsíc po jeho vydání