Zavřít reklamu

Apple Maps iconKeď Apple poprvýkrát spustil službu Maps ako súčasť iOS 6, služba bola všetkým na smiech, pretože nebola spoľahlivá a nechať sa navigovať službou Apple Maps sa rovnako jazdeniu v štýle GTA. Skrátka, došlo vďaka tomu k niekoľkým kurióznym prípadom, ako napríklad že austrálska polícia musela hľadať stratených ľudí v Austrálskej divočine, kde je hustota smrteľne jedovatých pavúkov a iných tvorov približne 5 000 kusov na meter štvorcový. Okrem toho sa vám mohlo stať, že Apple Maps vezmú úlohu „Na letisko“ doslovne a z dialnice vyjdete rovno na pristávaciu plochu, ako sa to podarilo mužovi na Aljaške. Ale Apple už zapracoval na službe a tak sa už dajú Apple Maps používať ako vhodná alternatíva k mapám od Googlu.

Dokonca dnes je už služba Apple Maps najpoužívanejšou mapovou službou na iOS a spoločnosť potvrdila, že jeho vlastnú mapovú službu dnes používa trikrát viac používateľov, ako užívateľov aplikácie Google Maps pre iPhone. Úspech teda prichádza s oneskorením, ale vyzerá to, že Applu sa podarilo jeho mapovú službu dotiahnuť do takého stavu, v akom má byť. Len je škoda, že sa to Applu podarilo až po troch rokoch od spustenia. Čo sa týka konkurenčných aplikácií, už sme boli svedkami toho ako sa mapy Here dostali do App Storu, zmizli z neho a neskôr sa v ňom zase objavili, a rovnako tak sme boli svedkami toho, že vydať Google Maps po ich odstránení z iOS bol dobrý nápad. Už v čase, kedy Google vydal aplikáciu, totiž vzrástol počet užívateľov systému iOS 6 až o 29%, čo je naozaj významný skok – o ktorý sa však postaral Google, keďže nové iPhony sa v tom čase už dávno predávali.

Apple v správe ďalej vraví, že každý týždeň zaznamenávajú jeho servery viac ako 5 miliárd žiadostí týkajúce sa mapových služieb – teda žiadosti o navigáciu alebo o vyhľadanie nejakého konkrétneho miesta. Samotná služba pritom využíva dáta od viac ako 3 000 poskytovateľov, bez ohľadu na to či sa jedná o veľké firmy alebo o menšie lokálne podniky, ktoré poskytli Applu konkrétne a hlavne aktuálne mapy. Okrem toho je prepojená so službami ako je Mail alebo Yelp, ktorá tu poskytuje užitočné informácie o rôznych podnikoch vrátane fotiek a recenzií. Samotná služba je potom ešte spojená so Siri, čo ďalej napomáha jej rozšíreniu vo svete. Teda, aspoň vo svete užívateľov iOS, keďže služba je dostupná len tu. Mapám ako takým však naďalej vládne Google, ktorého služba má len v USA dvakrát viac užívateľov než Apple Maps.

Apple-Maps
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: MacRumors

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější