Zavřít reklamu

Apple TV screensaverPokiaľ sú informácie pravdivé, Apple by mal už tento týždeň zahájiť predaj novej Apple TV 4. generácie a prví majitelia tak dostanú do obývačky drobnú krabičku, vďaka ktorej budú môcť sledovať svoje fotky, počúvať hudbu zo svojej knižnice a v neposlednom rade dostanú aj možnosť hrať na veľkej obrazovke aj nejaké hry. Ale pretože mám Xbox One, nemám jediný dôvod kupovať si Apple TV, avšak je tu jedna vec, ktorá sa mi na novej Apple TV okamžite zapáčila už pri predstavení.

A to šetriče obrazovky, ktoré sú naozaj nádherné a jedná sa o niekoľkominútové pomalé prelety nad mestami New York, Londýn a San Francisco a rovnako sa tu nachádzajú aj letecké zábery nad Havajom alebo Veľkým čínskym múrom. Klipy sú tiché a natočené tak, že je radosť sa na ne pozerať. Neexistuje žiaden spôsob, ako dostať tieto šetriče obrazovky na Xbox One. Existuje však spôsob, ako si ich nastaviť na svojom Macu ako pohyblivé pozadie, ktoré dodá vašej ploche šmrnc.

Čo na to potrebujete? V podstate len dve veci. V prvom rade si musíte stiahnuť video, ktoré sa vám páči najviac. Na výber ich je dokopy 34 a zdá sa, že ďalšie pribúdajú. Informovali sme vás o nich už skôr v tomto článku a stiahnuť si ich môžete na tejto adrese. Druhá vec, ktorú potrebujete, je prehrávač VLC. A ako bonus, chvíľu času a trpezlivosti.

Prejdime rovno k tomu VLC. Prvé, čo urobíte, je, že si stiahnete VLC alebo ak ho už máte, aktualizujete ho na najnovšiu verziu. Samozrejme ho nainštalujte a spustite. Teraz, keď máte spustené VLC, riaďte sa nasledovnými krokmi:

 1. Vo vrchnej lište, v ponuke VLC, otvorte Nastavenia
 2. Tu kliknite na tlačidlo Zobraziť všetko v dolnej časti okna.
 3. Vľavo otvorte sekciu Video
 4. Nájdite možnosť Zapnúť režim prehrávania videa na pozadí a začiarknite túto možnosť
 5. Uložiť a zatvorte nastavenia
 6. Vo vrchnej lište Macu, ak máte otvorený prehrávač VLC, otvorte ponuku Video a v možnosti Stranový pomer zvoľte ten, ktorý odpovedá vašej obrazovke.
  • 16:10 – MacBook, MacBook Air 13″, MacBook Pro 13″, MacBook Pro 15″
  • 16:9 – MacBook Air 11″, iMac
 7. Teraz už len otvorte vysnívané video/videá s pomocou pravého tlačidla (zlozvyk bývalého Windowsáka) a otvorte ich pomocou VLC.
  • Ak by sa náhodou video neprehrávalo na pozadí plochy, reštartujte Mac

Na záver pripomeniem, že takáto úprava nastavenia VLC znamená, že všetko video, ktoré cez prehrávač v budúcnosti prehráte (napr. WEBM alebo MKV súbory), sa budú automaticky prehrávať na pozadí vašej plochy. V prípade, že nechcete, aby sa to stávalo, musíte odčiarknuť položku spomenutú v bode 4.

Související články

Dnes nejčtenější

.