Zavřít reklamu

adobe-systemsAdobe predstavil nové verzie svojich nástrojov Photoshop Elements 14 a Premier Elements 14. Jedná sa o úplne nové verzie obľúbených programov, ktoré umožňujú ľuďom profesionálne upravovať fotografiu a video na svojich počítačoch a zároveň majú príjemné používateľské prostredie. Oba nástroje sa dočkali niekoľkých nových funkcií, ktoré užívateia isto ocenia. V prvom rade vidíme, že aj Adobe bojuje proti rozmazaným fotkám a trasľavým rukám a vyvinul detektor trasenia kamery, ktorý automaticky zaostrí a zlepší kvalitu fotiek tak, aby odstránili rozmazanie spôsobené neúmyselným trasením rúk. Ďalšou kľúčovou novinkou v Photoshop Elements 14 je nástroj na odstránenie hmly, ktorú má na svedomí zlé nastavenie expozície v spojitosti so svetlom. Nástroj umožní dramaticky zlepšiť kvalitu fotiek a zvýšiť sýtosť farieb, takže fotografie budú vyzerať oveľa lepšie, než predtým.

Naopak tvorcovia videí sa môžu tešiť na podporu 4K videí a ich úpravu, takže si nájdete ďalšie využitie pre 4K kameru vstavanú vo vašom budúcom iPhone 6s, ak si ho plánujete kúpiť. Súčasťou nového updatu sú aj nové animované titulky, ktoré môžu skákať, točiť sa a zoomovať profesionálnym štýlom a zvyšujú profesionalitu vášho videa. Vo svojej podstate sú to titulky doplnené o štýlovú animáciu, teda nejde o vkladanie textu do scény ako v After Effects. Zas na druhú stranu, je to hardvérovo menej náročné. Nakoniec sme sa dočkali akutalizácie Adobe Elements 14 Organizer, ktorý umožňuje spravovať fotky a teraz obsahuje kvalitnejší systém rozpoznávania tvárí na fotkách tak ako v OS X Photos. Tiež sa stretávame s nástrojom na sledovanie geotaggingu na fotkách priamo na mape, čo dnešná aplikácia Photos ešte nemá.

Photoshop Elements 14 Haze Reduction

A nakoniec tu sú ceny. Adobe Photoshop Elements a Adobe Premiere 14 stoja 149 dolárov v sade alebo 99 dolárov za každý program zvlášť. Pre majiteľov starších verzií je k dispozícii upgrade za 80 dolárov na aplikáciu alebo 120 dolárov za celú sadu. Vyžaduje sa OS X 10.9 Mavericks alebo novší.

Photoshop Elements 14

Související články

Dnes nejčtenější

.