Zavřít reklamu

iOS 9Minulou středu, tedy přesně před týdnem, dokonce i téměř ve stejný čas, slíbil Apple na pódiu, že dnes vydá iOS 9 pro všechny uživatele a přesně tak se doopravdy stalo. První plnohodnotná verze iOS 9 skutečně zamířila mezi všechny uživatele. kteří vlastní příslušné zařízení, jenž nejnovější mobilní operační systém podporují. Po celém roce jsme se tak dočkali nového systému pro iPhony, iPady a iPody touch.

iOS 9 není tak velký update, jako loňský iOS 8 nebo dokonce předloňský iOS 7, který přinesl především zcela nový flat design, kterého se samozřejmě drží také iOS 9. Nejnovější systém má však za úkol opravit několik dosavadních chyb, zlepšit výdrž baterie a především celkově zrychlit systém i na starších zařízeních. Samozřejmě k tomu všemu jsme se dočkali několika novinek respektive jsou obohaceny některé dosavadní funkce jako například Siri nebo Spotlight. Apple se také u iOS 9 soustředil na zlepšení bezpečnosti, tudíž opravil několik bezpečnostních chyb a přidal složitější kódový zámek nebo dvoufaktorové ověření. Více se ale o podrobných novinkách dozvíte v níže uvedeném článku.

Pokud si chcete nejnovější systém ihned nainstalovat, tak musíte na svém zařízení zamířit do Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru, kde by se vám měl iOS 9 ukázat. Pokud ne, tak mějte chvilku szatrpení, jelikož Apple uvolňuje update mezi uživatele postupně, aby jeho servery nebyly tak vytížené. Když už mluvíme o vytíženosti, tak mějte na paměti, že ve stejnou dobu začne update stahovat několik milionů lidí po celém světě, což se na zátěži serverů značně podepíše a stahování updatu se mnohým hodně zpomalí nebo dokonce updatovat některým prozatím ani nepůjde.

Stejně tak samozřejmě můžete update nainstalovat skrze iTunes. Stačí iPhone, iPad nebo iPod touch připojit k PC nebo Macu přes USB kabel a v iTunes kliknout na Ověřit aktualizace. Vzápětí by vám měl iTunes nabídnout aktualizaci na iOS 9, kterou můžete stáhnout a nainstalovat.

iOS 9 je možné nainstalovat na následující zařízení:

iPhone 4s, 5, 5c, 5s, 6, 6 Plus
iPad 2, 3.gen., 4.gen., Air, Air 2, mini, mini 2, mini 3, mini 4
iPod touch 5. gen., 6. gen

iOS 9

Dnes nejčtenější

.