Zavřít reklamu

Mafia IIIPamätám si, že to bolo zhruba pred vyše 10 rokmi, keď sa mi na počítači objavila jedna z najlegendárnejších hier v histórii. Už prvá Mafia z rúk Dana Vávry a jeho štúdia Illusion získala ohromnú popularitu po celom svete a tak po nejakom čase prišla na rad dvojka s nezabudnuteľnými hláškami a bezkonkurenčným českým dabingom (Slečno, Vy máte v kapse zrcátko? Protože já se vidím ve vašich kalhotkách.). No a teraz, po naozaj dlhej dobe prichádza na rad Mafia III, ktorá bola odhalená pred malou chvíľou na Gamescome a môžeme sa tešiť na niekoľko zásadných noviniek!

Hra sa teraz presúva do úplne nového prostredia a kým prvé dve Mafie sa odohrávali na severovýchode USA, Mafia 3 sa presúva na juh do New Orleans. Hlavnou postavou je afroameričan Clay Lincoln, ktorý to má síce s rasistickými policajtami stále tak trochu ťažké, ale už menej ako na prelome 40. a 50. rokov, kedy sme brázdili ulice Empire Bay ako potomok talianskeho prisťahovalca. Vito Scaletta za ten čas zostarol, konieckoncov už je rok 1968 a už je vidieť, že Vito má šediny. Je totiž jedným z troch lídrov gangov, s ktorými môžete buď spolupracovať alebo im môžete vyhlásiť vojnu. Od vášho chovania voči týmto gangom sa bude odvíjať aj príbeh, respektíve smer, akým sa bude vyvíjať. Nepôjde teda o lineárny dej, aký sme videli u predošlých dvoch dielov. Napokon sa dozvedáme, že hra vychádza budúci rok na PC, Xbox One a PS4.

Na záver už len treba dúfať, že 2K Games nezabudli na rodisko legendárnej série a že nám opäť ponúkne český dabing s (dúfajme) množstvom nezabudnuteľných hlášok.

Mafia 3

Dnes nejčtenější

.