Zavřít reklamu

samsung appleNiekoľkoročný súdny spor medzi Applom a Samsungom sa vyvinul do úplne nových rozmerov. Spor, u ktorého sa už zdalo, že je takmer u konca, môže byť predĺžený a to vďaka niekoľkým významným spoločnostiam zo Silicon Valley, ktoré sa rozhodli pridať na stranu Samsungu a považujú ho za svojho „priateľa“ na súde. Presnejšie sa proti Applu teraz obrátil Facebook, Google, eBay, HP, Dell, Limelight Networks, SAS Institute a Newegg. Spoločnosti vravia, že súd by nemal dávať Samsungu tak veľkú pokutu už len z princípu, že keby musel Applu platiť zo zisku, došlo by k potlačeniu inovácie.

„Rozhodnutie by viedlo k absurdnému výsledku a malo by devastujúci dopad na spoločnosti, ktoré utrácajú miliardy dolárov ročne na výskum a vývoj komplexných technológií a komponentov,“ uvádzajú právni zástupcovia vyššie spomínaných spoločností. Spoločnosti v podstate vravia, že výskum technológií, ktoré použil Samsung vo svojich telefónoch, je veľmi náročný na to, aby mal Samsung platiť Applu odškodné zo svojho zisku. Spoločnosti tiež vravia, že je podľa nich nelogické, aby Samsung musel platiť za podobnosti v dizajne užívateľského rozhrania, keďže v takom prípade by mohla každá spoločnosť žalovať každú za podobnosť čo i len v jednej ikone alebo funkcionalite nejakej aplikácie. To by sa tiež mohlo obrátiť proti Applu, keďže mnoho funkcií v systémoch iOS 8 a iOS 9 sme mohli vidieť už na konkurenčných systémoch a tak by mohol napríklad Google žalovať Apple za centrum notifikácií, možnosť zapnúť WiFi cez Control Center alebo aj za nového asistenta Proactive, ktorý funguje na podobnom princípe ako Google Now. Spoločnosti zo Silicon Valley pritom nechcú, aby sa niečo takéto dialo, keďže by došlo k potlačeniu inovácie. Apple na žiadosť zareagoval tým, že by ju mal súd zmietnuť zo stola a povedal, že pre Google je Samsung veľmi dôležitý kvôli tomu, že je to najväčší výrobca smartfónov s Androidom.

Samsung je pritom pre spoločnosti, ktoré sa pridali na jeho stranu, veľmi dôležitý. Vlastne je dôležitý aj pre Apple, keďže je jeho najdôležitejším výrobcom súčiastok pre mnohé zariadenia vrátane iPhonu a iPadu. Samsung Display pre zmenu patrí medzi najvýznamnejších inovátorov na svete a že chystá veľké veci, sme mohli vidieť už začiatkom roku pri vydaní Galaxy S6 edge. Okrem toho nedávno predstavil Mirror OLED displeje, ktoré chcú zaviesť viaceré luxusné butiky ako „magické zrkadlá“, keďže tieto zrkadlá môžu zobraziť, ako budú na vašej ruke vyzerať vytúžené hodinky alebo ženy si takto môžu vyskúšať jednotlivé náramky a iné módne doplnky. Jedná sa teda o inovácie, ktoré sme pred pár rokmi videli len vo filmoch, no už čoskoro sa stanú realitou a budeme sa s nimi stretávať vo svete.

130807185754-apple-vs-samsung-620xa

*Zdroj: AppleInsider

Dnes nejčtenější

.