Zavřít reklamu

iPod 2015Spoločnosť Apple včera predstavila svetu nové iPody a aj keď už nikto nečakal, že by nová generácia ponúkla nový hardvér, u iPodu touch sme sa dočkali naozaj obrovského skoku. Apple totiž predstavil rovno model s hardvérom na úrovni iPhone 6, čím sme sa dopracovali k technologicky vyspelejšiemu zariadeniu, než akým je iPhone 5s. Ako už ale odhalil benchmark, čip A8 je podtaktovaný a dokonca o niečo pomalší, než procesor A7 v iPhone 5s.

Nárast oproti predošlej generácii iPodu touch je ale tak veľký, že aj samotné benchmarky odhalili, že včera predstavená novinka je v skutočnosti iPod touch 7. generácie, nie 6. Čo rozhodne prekvapilo každého vzhľadom k tomu, že teraz máme potvrdené, že Apple musel už minulý alebo predminulý rok pracovať na 6. generácii, ktorá sa ale nakoniec nikdy nedostala do predaja, takže možno sa na eBayi po pár mesiacoch či rokoch stretneme s prototypmi strateného produktu.

Nebolo by to ale prvýkrát, čo sa Apple rozhodol spraviť zmeny vo svete iPodu touch. Zariadenie je totiž jedným z tých, ktoré sa dočkali obrovského množstva zmien a historici si určite pamätajú nikdy nevydaný iPod 3. generácie, ktorý mal ponúknuť fotoaparát. Videli sme ho na únikoch, do aukcie sa dokonca dostali aj nejaké exempláre, no prehrávač ako taký sa nikdy nedostal do predaja. Vlastne keď tak nad tým premýšľam, pred rokom sa objavila istá špekulácia, ktorá vravela o plastovom iPode touch, ktorý sa mohol predávať v podobných farbách ako iPhone 5c, lenže nakoniec bol zrušený kvôli nedostatočnému záujmu o 5c. Žeby práve toto bol stratený iPod6,1?

iPod touch 2015
iPod touch 3rd gen lost prototype

Dnes nejčtenější

.