Zavřít reklamu

Say-no-to-flashNedávná vlna kritika ohledně zranitelnosti Adobe Flash Playeru přiměla mnoho bezpečnostních expertů k tomu, aby vyzvali veřejnost k odproštění se od Flashe. Dokonce i Mozilla přestala ve svém prohlížeči Firefox ve výchozím nastavení automaticky spouštět Flash, aby tak zamezila případnému nadbytečnému používání. Stejně tak i my v redakci si myslíme, že Flash na Macu není bezpečný a měli byste jej odinstalovat. Pojďme se podívat, jak na to.

Společnost Adobe v minulém týdnu vydala update Flashe, který opravoval více než dvacet zranitelností a vydala tucet bezpečnostních rad od začátku tohoto roku. Flash se tak stal pro bezpečnost noční můrou a dokonce i hlava bezpečnosti  ve společnosti Facebook vydala prohlášení, že by Adobe měl Flash zrušit.

Ačkoli většina útoků je zaměřena na uživatele Windows, i počítače Mac nejsou naporazitelné. Naštěstí Flash lze snadno z Macu odstranit a většina stránek vám bude i nadále fungovat. Například takový YouTube nedávno přešel na HTML5, tudíž už pro přehrání videa na tomto oblíbeném portálu Flash nepotřebujete.

Pokud na vašem počítači Mac beží OS X 10.6 nebo novější, pak si stáhněte tento Flash unninstaller. Pokud máte OS X 10.4 nebo OS X 10.5, pak použijte tento Flash unnistaller

13552-8442-Screenshot-2015-07-13-213411-l
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Nyní stačí jen unnistaller spustit a postupovat podle pokynů na obrazovce. Flash se vám sám odstraní. Pokud budete někdy potřebovat Flash, pak stačí použít prohlížeč Google Chrome, který v sobě obsahuje speciální verzi Flashe, která běží uvnitř sandboxu a je aktualizována samotným Googlem. Pokud chcete zůstat u Safari, pak můžete použít doplněk ClickToFlash. Sice přehrávač pak nevypadá tak hezky, jako v případě Flash Playeru, ale je mnohem bezpečnější a méně náročnější.

Související články

Dnes nejčtenější