Zavřít reklamu

LeicaApple to s balením svojich produktov naozaj vie a tak je rozbaľovanie každej technologickej hračky s nahryznutým jablkom vždy príjemné. Lenže Apple nie je jedinou spoločnosťou, ktorá vie zaujať balením a nájdeme vo svete aj ďalšie firmy, ktorých produkty zaujmú už samotným balením. Sú to mimo iného slúchadlá Panasonic Note, ktoré síce môže čiastočne pripomínať iPod alebo EarPod slúchadlá, lenže Panasonic vzalo názov slúchadiel doslovne a tak pred sebou vidíte slúchadlá zložené do tvaru noty.

A to je len jeden z produktov, ktorých balenie rozhodne zaujme každého, komu záleží na dizajne. V tomto článku si môžete pozrieť päť balení produktov, ktoré stoja za to a vyrovnajú sa baleniam produktov Applu… alebo niektoré z nich možno aj prekonávajú hranicu minimalizmu.

Xiaomi Mi 2 posunulo hranicu minimalizmu na úplne novú úroveň. V snahe podporovať ekológiu totiž vyrobilo obal z recyklovaného papiera, na ktorom nájdete len logo „MI“ a názov telefónu na boku. Zdá sa teda, že balenie, ktoré je ešte minimalistickejšie než balenie iPhone 6, môže kandidovať na post Ekologický obal roku.

Xiaomi Mi 2

Ku slúchadlám značky KébecSon vážne nepotrebujete tašku. Totiž, nielen že tu máte pútko, ale zároveň vidíte, ako budú vyzerať slúchadlá, keď ich budete nosiť v ruke.

KébecSon Headphones

Leica vyrobila skutočne pekné balenie pre jeden zo svojich fotoaparátov, ktorý je dostupný v limitovanom množstve a len v showroome Fedrigoni. Tu vidíte, ako to vyzerá, keď prémiový výrobca fotoaparátov spojí svoje sily s prémiovým výrobcom papiera. Čaká vás skutočne neuveriteľný a príjemný zážitok. Pri rozbaľovaní totiž zároveň čítate knižku, v ktorej sa dozvedáte detaily o oboch značkách a aj o fotoaparáte.

Leica Fedrigoni Limited Edition

Svojský obal pre svoje prezentačné DVD sa rozhodla pripraviť španielská vináreň Pago de los Capellanes. Chcete vidieť, ako vyzerá východ slnka nad španielskymi vinicami? Tak práve táto vináreň vám odprezentuje, ako približne to má vyzerať. Ibaže na plastový kotúč sa môžete pozerať dlhodobo bez toho, aby sa vám zhoršil zrak.

Pago de los Capellanes DVD

No a nakoniec tu sú vyššie spomínané slúchadlá Panasonic Note. Ich dizajn celkom pasuje k dizajnu balení od Applu, aj keď teda mne osobne sa páči skôr krabička od mojich Sony XBA-H1, ktorá je zvonku skutočne elegantná. Ako je na tom zvnútra, nuž, o tom sa rozpíšem v recenzii.

Panasonic Note

*Zdroj: Cult of Mac

Dnes nejčtenější

.