Zavřít reklamu

blackberry-logoSituácia okolo BlackBerry nie je zrovna najlepšia. Práve preto sa BlackBerry chce pokúsiť získať stratenú slávu späť a výrobca, ktorý sa do histórie zapísal QWERTY klávesnicami na telefónoch, sa zameria na nový typ zariadení. Presnejšie plánuje vyrobiť svoj úplne prvý mobil s Androidom, na ktorom budú predinštalované všetky dôležité softvérové funkcie z dielne kanadskej spoločnosti. Tie zahŕňajú napríklad BBM Messenger alebo device management systém BES 12 určený pre podniky.

Smartfóny BlackBerry boli totiž ešte pred niekoľkými rokmi neodmysliteľnou súčasťou každého podniku, no s nástupom iPhone a zrodením App Store začali kanadské mobily rýchlo strácať na popularite. Ak by teda u budúceho telefónu použila Android, znamenalo by to, že telefón bude obsahovať obchod Google Play s obrovským množstvom aplikácií, no zároveň bude využívať potrebný softvér pre firemné účely. Nakoniec však záujemcovia musia dúfať, že ak sa BB rozhodne použiť Android, tak sa nebude jednať o chaotickú nadstavbu, akú mala Nokia X. Tá totiž zlyhala kvôli absencii obchodu Google Play, vďaka čomu boli majitelia telefónu odrezaní od prístupu ku gigantickému množstvu aplikácií a museli sa spoliehať len na to, čo ponúkal obchod od Nokie.

Samotný smartfón by mal mať vysúvaciu fyzickú klávesnicu, skoro ako to mali prvé Xperie. Zariadenie má byť kombináciou toho najlepšieho z oboch svetov, užívatelia totiž okrem veľkého displeju k dispozícii aj tradičnú klávesnicu, čo zároveň znamená, že si nezahmatajú svoj telefón tak rýchlo. Výhodou prítomnosti platformy BES 12 bude pre zmenu fakt, že sa jedná o cross-platform systém, vďaka čomu je možné spolupracovať aj s iPhone a Windows Phone zariadeniami. Spoločnosť však nezanevrie ani na svoj BB10 systém a naďalej bude podporovať zariadenia ako BlackBerry Z10, Q10 alebo Passport.

blackberry-venice-196470

*Zdroj: Reuters

Dnes nejčtenější

.