Zavřít reklamu

Apple-HDTVInvestor a miliardář Carl Icahn včera během rozhovoru s CNBC zpochybil včerejší zprávu The Wall Street Journal, který informoval, že Apple přestal pracovat na vlastním televizoru už minulý rok. Icahn a jeho investiční podnik Icahn Enterprises jsou totiž nadále přesvědčení, že Apple doopravdy představí svou vlastní UHDTV a k tomu všemu se ještě zapojí do poslední dobou nejvíce diskutovaném odvětví elektroautomobilů. Naopak jiný analytik Gene Munster včera uznal svoji dlouholetou chybu, kdy se rok co rok zmiňoval, že Apple představí svou vlastní televizi.

Icahn totiž v pondělí zaslal dopis CEO Timu Cookovi ve kterém mu pogratuloval za poslední skvělé výsledky, jelikož Apple zaznamenal extra výdělečné období a povzbudil Cooka k dalším úspěchům. Carl Icahn navíc ohodnotil akcie Applu na 240 dolarů za kus. Nakonec ještě zmínil, že společnost začne prodávat svoji 55″ a 65″ Ultra HDTV už v roce 2016. Na to se ještě zmínil také o tom, že Apple představí svůj vlastní automobil již v roce 2020. Icahn tak není první, kdo uvádí tento rok jako zlomový pro Apple Car, a tak by na tvrzení mohlo doopravdy něco být.

V otevřeném dopise dále tvrdí, že tržby za  iPhone zaznamenají nárůst o 2,3% ve fiskálním čtvrtletí roku 2016. iPad by měl zaznamenat dokonce 27,7% nárůst, což by mohlo znamenat, že Apple vydá úplnou novinku, jako například iPad Pro a tím tak zajistí nárůst jablečného tabletu. Počítače Mac by podle analytika měly stále růst jako doposud a Apple Watch se prý prodá 10 milionů kusů ve druhém čtvrtletí 2015. Nechybí ani zmínka o expanzi Apple Pay, kterou se ale netají už ani samotný Apple.

Carl-Icahn-AAPL
itv_martinhajek_21-640x480

*zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.