Zavřít reklamu

nikola teslaNikola Tesla byl inovátor, vědec, inženýr, fyzik a vizionář, který náš svět ovlivnil v mnoha ohledech. Jeho odkaz můžeme najít v každodenních aktivitách našeho života, v knihách, filmech, muzice a dokonce i ve video hrách. Ač šlo o jednoho z nejnadanějších lidí vůbec, nikdy se mu nedostalo velké slávy a odpovídajícího uznání. Pojďme si tedy připomenout Teslu tím, že se podíváme na jeho nejzajímavé citáty, které vás vás inspirují a alespoň jeden vám utkví v paměti.

 

1. „Je mi jedno, že mi ukradli můj nápad… Vadí mi ale, že nemají žádné vlastní nápady.”

2. „Ze všech věcí na světě mám nejraději knížky.”

3. „Co jeden muž nazývá Bohem, jiní to samé nazývají zákony fyziky.”

4. „Inovace je ten nejdůležitější produkt kreativního mozku muže. Ultimátním cílem je kompletní ovládnutí mysli našeho materiálního světa, a spojování lidské přirozenosti a lidských potřeb.”

5. „Život je a vždy zůstane neřešitelnou rovnicí, která ale zahrnuje známé faktory.”

6. „Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno.”

7. „Co teď chceme je bližší kontakt a lepší porozumění mezi individualitami a komunitami celé planety, a eliminace egoismu a pýchy, která vždycky uvrhne svět do pravěkého barbarství a svárů… Mír může přijít pouze jako přirozený důsledek univerzálního osvícení.”

8. „Je jasné, že některé planety obydlené nejsou. Ostatní ale ano, tam existuje život za všech podmínek a fázích pokroku.”

9. „Můj mozek je pouze příjemce, ve vesmíru je totiž jádro, které obsahuje všechy vědomosti, sílu a inspiraci. Do tajemství tohoto jádra jsem nepronikl, ale vím, že existují.”

10. „Naše ctnosti a nezdary jsou neoddělitelné, stejně jako síla a hmota. Když se oddělí, člověk už není a nebude.”

tsla-700x394

*Zdroj: Higherperspectives

Dnes nejčtenější

.