Zavřít reklamu

windows-blueJedna z najzaujímavejších, ak nie najzaujímavejšia novinka na tohtoročnej BUILD konferencii sa týka mobilných zariadení a je ukážkou toho, čo sme očakávali od iPadu Pro a od 10. verzie iOS, označovanej ako iOS X. Microsoft nielen, že zjednotil Windows na všetkých typoch zariadení, ale dnes predstavil novú funkciu Continuum pre telefóny so systémom Windows 10. Táto funkcia prakticky prezentuje budúcnosť – váš telefón je váš desktop.

Stačí totiž, aby ste pripojili smartfón k väčšej obrazovke a telefón to deteguje. No narozdiel od iOS, nezačne streamovať obrazovku, ale doslova sa jej prispôsobí a začne sa chovať ako plnohodnotný desktopový systém. Vo výsledku to znamená, že na obrazovke nájdete spodnú lištu s ponukou Štart, vyhľadávačom alebo ikonou multitaskingu. Vo vrchnej časti sa potom nachádza čas, signál a ďalšie informácie, ktoré môžete nájsť vo vrchnej časti obrazovky telefónu. Menu Štart pozostáva z dlaždíc, no obsahuje tlačidlo pre zobrazenie celého zoznamu aplikácií. Funkcia zároveň umožní, že jednotlivé aplikácie nebudú zaberať celú obrazovku, ale budú bežať v samostatných oknách, ako keby ste používali počítač. Platí to o všetkých aplikáciách a ani také veci ako Telefón či Správy, nie sú výnimkou.

To, čo Microsoft prezentuje, je samozrejme novinka, ktorá môže mať veľmi veľký vplyv na predaje počítačov vo firemnej sfére. V podnikoch, kde sa počítače používajú na prácu s dokumentami a internetom, sa tým pádom môže ušetriť na kúpe počítača – stačí, aby sa tu nachádzal displej, Bluetooth klávesnica, myš a dock, do ktorého si pripojíte mobil. To isté sa môže uchytiť aj v domácnostiach u užívateľov, ktorí používajú počítač skromne a nepracujú na ňom s Photoshopom alebo CAD programami.

Windows 10 Continuum for Phones

*Zdroj: The Verge

Dnes nejčtenější

.