Zavřít reklamu

Apple iPhone 7 conceptiPhone je síce najpoužívanejší mobilný telefón na svete, ale neznamená to, že je ešte stále ten najlepší. Dnes už je bohužiaľ konkurencia v niektorých ohľadoch riadne napredu a občas sa mi pri testovaní mobilov s Androidom zdá, že prioritou iPhonu je čoraz viac sexy dizajn a počet predaných kusov. Dokonca aj v redakcii sme uznali, že niektoré konkurenčné mobily jednoducho svojimi vlastnostiami prekonávajú iPhone a dodávajú pocit, že jablčný mobil sa stáva skôr mobilom strednej triedy ako špičkovým zariadením. A tým nemám na mysli hardvérové parametre, pretože som sa už párkrát presvedčil, že to nie je pravda!

Hneď na úvod je to Sony Xperia Z3 Compact. Tento mobil ma potešil jednak svojim výzorom a jednak výdržou batérie. Čo sa týka výzoru, pevne verím, že takýto dizajn by mohol použiť Apple u svojho budúceho iPhonu (vzhľadom k tomu, že teraz používa dizajn HTC One) a nemuselo by to vadiť žiadnemu fanúšikovi Applu. A vlastne by ani nemalo, je to mix iPhone 6 a iPhone 4, zadná strana mobilu je sklenená a nie sú na nej škaredé plastové pásiky. Ďalej je to výdrž batérie, ktorá je u tohto telefónu naozaj vysoká. To je najmä preto, lebo dizajnéri Sony neskočia z mosta kvôli 0,1 mm rozdielu v hrúbke oproti predošlej generácii. Bonusom je, že fotoaparát netrčí a má rozlíšenie 20 megapixelov. Pritom ide o fotoaparát z rovnakej fabriky, kde Sony vyrába fotoaparáty pre iPhone 6.

Xperia Z3 Compact
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Keď už hovoríme o fotoaparáte, sú dva mobily, ktoré ma zaujali svojim fotoaparátom viac ako iPhone. Prvý je Samsung Galaxy K zoom. Hovorí sa niečo o tom, že iPhone 6s bude mať optický zoom. Neviem, či je to najlepšie rozhodnutie vzhľadom k rozmerom a tvaru iPhonu, ale myslím si, že uvedenie optického zoomu, aspoň ako príslušenstva, by bolo milé prekvapenie pre ľudí, ktorí to myslia s fotením pomocou mobilu vážne. Taktiež je tu vyššie rozlíšenie, konkrétne 20 megapixelov a optická stabilizácia obrazu pri rovnako veľkom displeji ako má iPhone 6. Druhý mobil, ktorého fotoaparát ma skutočne zaujal, je HTC Evo 3D. Mal som možnosť hrať sa s týmto mobilom pred pár dňami a okamžite som použil jeho duálny fotoaparát pre spomínané 3D. Efekt je skutočne zaujímavý, telefón nie je hlúpy a naozaj tu vidíte, ktoré objekty sú bližšie a ktoré ďalej. Vidíte ho nielen pri pohybovaní sa, ale aj pri statickej scéne.

Galaxy K zoom
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ďalší mobil, ktorým by sa mohol Apple inšpirovať, je HTC One. Keď už sa inšpiroval jeho dizajnom pri iPhone 6, tentoraz by mohol dotiahnuť veci o trochu ďalej a mohol by do iPhonu zakomponovať Beats Audio. Kvalitnejší reproduktor by rozhodne neuškodil, kvalita BoomSound reproduktoru je naozaj na inej úrovni než mono reproduktor na spodnej strane jablčného mobilu. Zároveň by som si vedel predstaviť, že v budúcnosti by sme v balení iPhonu našli nejaké „krabicové“ slúchadlá Beats namiesto EarPodov. No a nakoniec jeden posledný mobil, ktorým by sa mohol inšpirovať iPhone 6s Plus alebo iPhone 7 Plus, je Samsung Galaxy Note 4. Pri hraní sa s tak veľkým mobilom mi osobne stylus jednoducho chýba, keďže takto veľké mobily podľa mňa fungujú naozaj ako zápisníky a diáre, do ktorých môžete zapisovať veci perom. Pôsobí to príjemne, prirodzenejšie a človek si môže svoje poznámky viac obohatiť. Napríklad zvýraznením jednotlivých vecí, dokreslením rôznych tabuliek, grafov a iných grafických vecí, ktoré by ste prstom nenakreslili a ktoré by sa vám zišli.

Samsung Galaxy S5, iPhone 6, HTC one
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější