Zavřít reklamu

LG G4 - icon Pred nejakým časom sme Vás informovali o tom, že LG usilovne pracuje na nástupcovi svojej vlajkovej lode v podaní LG G3, ktorý by mal niesť opäť jednoduché označenie LG G4. V týchto hodinách však LG zrejme omylom do sveta vypustilo takmer všetky dôležité informácie týkajúce sa práve tohto nového špičkového smartfónu. Na svojich stránkach totiž na krátky čas zverejnilo všetky technické informácie spolu s fotografiami údajného LG G4.

Smartfón bol teda neoficiálne predstavený len v jednej veľkosti s uhlopriečkou 5,5 palca. Rozlíšenie displeja sa taktiež oproti G3 nebude meniť a zostáva na hodnote 2560 x 1440. Samotná zobrazovacia jednotka by mala disponovať technológiou IPS Quantum Display, pri ktorej výrobca udáva veľmi realistické podanie farieb a dokonalú čitateľnosť na priamom slnku. Tak trochu sklamaním pre fanúšikov LG bude zrejme fakt, že G4 neprinesie spracovanie z prémiových materiálov. Avšak dočkáme sa jej v dvoch spracovaniach. V prvom prípade by sa malo jednať o klasický polykarbonátový zadný kryt, ktorý by mohol disponovať podobnou technológiou autoregenerácie ako je tomu pri LG G Flex 2. Táto verzia by mala byť dostupná v bielej, čiernej a v poslednej dobe u výrobcov veľmi obľúbenej zlatej farbe. Zaujme však druhé dizajnové prevedenie, ktoré by sa malo tak trochu inšpirovať Samsungom. Ponúkne totiž koženný zadný kryt, ktorý bude na svojom prostiedku disponovať akýmsi zošitím, ktoré mu dodá istý punc elegancie. Toto prevedenie by podľa úniku malo byť dostupné až v šiestich farebných kombináciách, kde nechýba napríklad hnedá, jasná žltá alebo bordová farba. Celkový dizajn oboch verzií by sa potom od súčasnej vlajkovej lode nemal nijako zásadne odlišovať.

2254595_lg-g4-leak
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Po technickej stránke sa však udiali drobnejšie zmeny. Tou najzásadnejšou je logická zmena procesoru. Avšak tak trochu prekvapením je použitie čipsetu Qualcomm Snapdragon 808, ktorý disponuje šiestimi logickými jadrami a obsahuje grafické jadro Adreno 418. Pôvodne sa totiž špekulovalo o najsilnejšom procesore Snapdragon 810, ktorý má však značné problémy s prehrievaním, čo ja aj fakt, prečo nebol použitý Samsungom pri Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Pamäť RAM by potom mala mať už len jednu hodnotu a tou sú 3 GB.

2254596_lg-g4-leak
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ďalším prekvapením, ktoré sa dalo vyčítať zo samotného úniku informácií je fakt, že LG G4 bude disponovať fotoaparátom s rovnakým rozlíšením ako je tomu pri súčasnej špičke od LG. To znamená 13 Mpx oproti očakávaným šesnástim. Tento snímač by však mal ponúknuť rekordne nízku clonu na úrovni f/1,8, čo je dokonca nižšie ako pri novej vlajkovej lodi od Samsungu. Takto nízka clona by mala zaručovať až o 80% lepšiu svetelnosť fotiek ako tomu je pri LG G3. Celé zariadenie by mal napájať rovnako veľký akumulátor ako je tomu v súčasnosti, teda 3000 mAh, ktorý by mal byť ukrytý pod odnímateľným krytom.

 

2254594_lg-g4-leak
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Azda najväčším prekvapením by malo byť použite dnes už starého operačného systému Android vo verzii 4.4. Nakoľko sa očakávalo, že zariadenie bude hneď od začiatku predaja dostupné s najnovším systémom Andorid 5.1 s novopredstavenou nadstavbou LG WX 4.0. Či je tento únik, ktorý sa nachádzal na oficiálnych stránkach LG pravdivý sa dozvieme až 28. apríla/dubna, na kedy je naplánovanie oficiálne predstavenie tohto smartfónu.

2254592_lg-g4-leak
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: phonearena.com

Související články

Dnes nejčtenější